Ja, Tonya

Ja, Tonya

2017 

Výbušná, konfliktná a impulzívna Tonya Hardingová (MARGOT ROBBIEOVÁ) mala od bežnej predstavy sladkej žmurkajúcej bábiky a princezničky tancujúcej na ľade veľmi ďaleko. Vztýčený prostredník namiesto úklonu, cigareta namiesto iontového nápoja, vycerené zuby namiesto ľúbezného úsmevu.
Pripomínala väčšmi zviera než krásku. I napriek tomu sa z úplnej ničoty zabudnutého amerického malomesta vypracovala na krasokorčuliarsku šampiónku, ako prvá Američanka skočila trojitého Axela a dokázala divákov i športových komentátorov priviesť do extázy. Za chrbtom však mala šialenú a drsnú matku, ktorá bola živým katalógom všetkých možných psychických diagnóz, neuróz, psychóz a rozmanitých porúch osobnosti.
Živelnosť a nespútanosť dievčaťa z dediny nakoniec zvíťazili nad športom aj žiarivými flitrami. Tonya Hardingová sa zapísala do histórie vďaka brutálnemu útoku na svoju olympijskú súperku Nancy Kerriganovú (CAITLIN CARVEROVÁ). Organizovala ho sama, vedela o ňom, alebo sa stala len obeťou následnej štvanice? Útok bol nedomyslený, babrácky zrealizovaný a stal sa obrovskou senzáciou. Spôsobil jeden z najväčších škandálov športovej histórie a ukončil Hardingovej kariéru, pričom nasledoval už len pád na samotné dno.