Ako básnici čakajú na zázrak

Ako básnici čakajú na zázrak

Jak básníci čekají na zázrak

2016 

·  Comedy

·  Česko

Spolužiaci zo strednej školy Štěpán (PAVEL KŘÍŽ), Kendy (DAVID MATÁSEK) a Karas (LUKÁŠ VACULÍK) zostali aj po dvanástich rokoch sami sebou. Nerozluční kamaráti majú stále nevyčerpateľný zmysel pre humor a schopnosť sebairónie, aj keď už s ľahkým nádychom skepsy. Starnú svojím typicky básnickým štýlom. V niečom sú však iní. Je im päťdesiat a cítia, že by si konečne mali usporiadať život a splniť si svoje túžby a želania. A ako je známe, zázrakom je treba pomôcť!
Režisér Kendy má už plné zuby reklám a ako buldog ide za svojím snom nakrútiť celovečerný film. Karas sa rozhodol opatrovať svoje vysnívané auto Blue Dream už iba virtuálne. Väčšmi ho zaujíma atraktívna učiteľka Drábková. Štěpán je zástupcom primára v nemocnici, kde urputne bojujú s neústupnou riaditeľkou. Tou nie je nikto iný ako Vendulka - Utešiteľka (EVA JENÍČKOVÁ)! Najväčšie starosti mu však robí jeho trinásťročný syn Junior (FILIP ANTONIO), ktorého po smrti Aničky vychováva sám. Karas a Kendy vidia, že to tak ďalej nejde a rozhodnú sa nájsť Štěpánovi tú pravú. Lenže nie sú sami, kto dostal tento skvelý nápad.
Na písanie básničiek už Štěpán nemá čas ani vek. Alebo áno? Na lásku nikdy nie je neskoro. Pre koho bude Štěpán vymýšľať básne tentoraz?