Operácia Zlomený šíp

Operácia Zlomený šíp

Broken Arrow

1996 

·  Action / Adventure / Thriller

·  United States

Elitní vojenskí piloti, major Victor Deakins (John Travolta) a kapitán Riley Hale (Christian Slater) sú na skúšobnom lete s dvoma atómovými raketami pripevnenými na lietadle Stealth.
Deakins náhle na svojho kolegu zaútočí a chce obe bomby zhodiť v Národnom parku. Podarí sa mu to, až keď kolegu katapultuje, ale musí sa napokon katapultovať aj on. Nálože nevybuchnú, pretože majú bezpečnostné poistky.
Pentagon vyšle na miesto, kde lietadlo havarovalo, tím špecialistov. zistia, že v troskách chýbajú nielen telá pilotov, ale aj rakety. Začína sa operácia s krycím názvom Zlomený šíp (označenie pre stratu atómovej bomby). Všetci si myslia, že vinníkom bol Riley...
Vyšetrovatelia síce bomby objavia, ale vzápätí ich zastrelí komando priekupníkov, ktoré vedie Deakins a jeho „zákazník“ Pritchett (Bob Gunton). Deakins sa predajom hlavíc chce totiž finančne zabezpečiť.
Riley sa na úteku pred teroristami zoznámi s pracovníčkou národného parku Terry Carmichaelovou (Samantha Mathisová), ktorá mu síce spočiatku neverí, ale napokon sa presvedčí, že Riley je nevinný. Preto sa rozhodne mu pomôcť. Spolu chcú zabrániť priekupníkom zbraní, aby hlavice odviezli. Začína sa boj na život a na smrť.
Zvíťazí v ňom spravodlivosť a zmysel pre česť?