Megan a Rex

Megan a Rex

Megan Leavey

2017 

·  United States

Mladá a znudená Megan Leaveyová ((KATE MARAOVÁ) si jedného dňa uvedomí, že ju doma v New Yorku nič nedrží a jej život potrebuje konečne nejaký smer. Rozhodne sa narukovať k námornej jednotke, kde po absolvovaní testov skončí ako jedna z najlepších a stane sa psovodom. Skamaráti sa s agresívnym psom Rexom, ktorého vycvičí na stopovanie a vyhľadávanie výbušnín. Ich veľmi osobitý vzťah sa postupne buduje počas služby v jednotke K9, vo výcvikovom stredisku, na stovke úspešných vojenských misií a v nehostinnom a nebezpečnom teréne okupovaného Iraku počas vojenského konfliktu.

Snímka sa inšpirovala skutočným príbehom mladej desiatničky námorného vojska, ktorej jedinečná disciplína a puto s vojnovým psom zachránili mnoho životov počas ich nasadenia v Iraku.
Po disciplinárnom konaní preradia desiatničku námorného vojska Megan Leaveyovú k jednotke psovodov, kde má upratovať po psoch. Vo výcvikovom stredisku K9 sa spriatelí s agresívnym psom Rexom a napokon dostane príležitosť, aby ho vycvičila na stopovanie a vyhľadávanie výbušnín. Megan sa stane psovodom a spolu s Rexom úspešne dokončia viac než stovku vojenských misií. Všetko sa zmení, keď oboch zraní explózia ukrytej výbušniny v Iraku. Táto chvíľa ovplyvní ich ďalšie životné osudy.

Skutočný príbeh o najlepšom priateľovi mariňáka.
Snímka sa inšpirovala skutočným príbehom mladej príslušníčky námorného vojska Megan Leaveyovej, ktorej jedinečná disciplína a puto s vojnovým psom zachránili mnoho životov na vojenských misiách a počas nasadenia v Iraku.
Mladá a znudená Megan Leaveyová si jedného dňa uvedomí, že ju doma v New Yorku nič nedrží a jej život potrebuje konečne nejaký zmysel. Rozhodne sa narukovať k námornému vojsku. Po disciplinárnom konaní preradia desiatničku Megan Leaveyovú k jednotke vojenskej polície K9, kde má upratovať po psoch. Vo výcvikovom stredisku sa spriatelí s agresívnym psom Rexom a napokon dostane príležitosť, aby ho vycvičila na stopovanie a vyhľadávanie výbušnín. Megan sa stane psovodom a spolu s Rexom úspešne dokončia viac než stovku vojenských misií. Všetko sa zmení počas vojenského konfliktu v Iraku, keď ich oboch zraní nečakaná explózia improvizovanej podomácky vyrobenej bomby v Ramadi. Táto udalosť v roku 2006 ovplyvní ich ďalšie životné osudy.