Smrteľné stroje

Smrteľné stroje

Mortal Engines

2018 

·  United States, New Zealand

O niekoľko storočí bude svet vymierajúcou nehostinnou pustatinou, ktorú brázdia obrovské stroje na kolesách hľadajúce posledné zdroje surovín a potravín. Na takéto monštrá sa premenili všetky bývalé mestá. Sídla na kolesách sú preľudnené, pričom najväčšie a najmocnejšie z nich je Londýn. Rastie aj tým, že pohlcuje menšie mestá, ktoré mu vojdú do cesty.
Hester Shawová (HERA HILMAROVÁ), záhadné dievča so zjazvenou tvárou, sa ocitne v Londýne, ktorý pohltil jej rodné mesto. Vyhľadá londýnskeho vládcu Thaddeusa Valentinea (HUGO WEAVING), aby si s ním vyrovnala účty z minulosti. Ale aj Taddeus je rád, že vidí Hester. Dievča totiž vlastní predmet, ktorý by z neho mohol urobiť najmocnejšieho muža na svete. Zástupcu primátora, zloduch Thaddeus, je však lepšie vyzbrojený než Hester, a tak si dievča musí zachrániť život útekom.
Na ďalších dobrodružných cestách za spravodlivou odplatou ju sprevádzajú zúfalo nepraktický študent histórie Tom Natsworthy (ROBERT SHEEHAN) a pilotka Anna Fangová (JIHAE), odvážna bojovníčka a vodkyňa miestneho hnutia odporu, na ktorú vypísali vysokú odmenu.