Čo sme komu urobili?

Čo sme komu urobili?

Serial (Bad) Weddings

2014 

·  Comedy

·  France

Claude a Marie Verneuilovci sú provinční milovníci starého dobrého Francúzska, silne veriaci katolíci, a v svojom okolí patria medzi vážených občanov. A tiež majú štyri dcéry Isabelle, Odile, Ségoléne a Laure. Pri ich výchove sa vždy snažili uplatňovať skôr konzervatívne metódy a snažili sa im vštepiť tie správne hodnoty, teda tie ich. Dnešná doba ale Verneuilovcov konfrontuje s mnohými javmi, ktoré rozhodne nie sú podľa ich gusta, napríklad s multikultúrnou a náboženskou toleranciou a podobnými výmyslami. Napriek tomu sa Verneuilovci snažia týmto zmenám porozumieť, aj keď im často pripomínajú ťažké životné skúšky. A tak museli postupne stráviť aj tri svadby, ktoré určite neboli podľa ich ideálnych predstáv. Prvá dcéra si totiž vzala moslima, druhá Žida a tretia sa vydáva za Číňana. Skúste si potom predstaviť, ako v tejto zostave odohráva ich veľké rodinné stretnutie na Vianoce.
Jedinú a poslednú nádej zažiť „skutočnú“ svadbu v kostole im môže naplniť už len najmladšia dcéra, ktorá stretla vzorného katolíka Charlesa. Lenže aj tento vzťah je ohrozený. Mladý herec je síce katolík, ale pochádza z Maroka a je černoch. Jeho otec André, na rozdiel od matky Madeleine, synovu voľbu rozhodne neschvaľuje. Ani Claude sa so svadbou nevie zmieriť a jeho staršie dve dcéry ju kvôli rodičom najradšej prekazili. Po sérii nedorozumení, xenofóbnych narážok, náboženských hádok, malicherného trucovania a žabomyších vojen prichádza chvíľa pravdy. Bude sa konať štvrtá svdba?
*
Napokon sa všetko vyrieši, z otcov sa stanú priatelia a manželstvo ich detí sa vydarí.

Claude a Marie Verneuilovci sú provinční milovníci starého dobrého Francúzska, silne veriaci katolíci, ktorých si okolie váži. Pri výchove svojich štyroch dcér - Isabelle, Odile, Ségoléne a Laure – sa snažili uplatňovať konzervatívne metódy. Súčasnosť ale Verneuilovcov konfrontuje s mnohými javmi, ktoré nie sú podľa ich gusta, napríklad s multikultúrnou či náboženskou toleranciou a podobnými výmyslami. Snažia sa im porozumieť, ale márne, sú to pre nich ťažké životné skúšky. A tak museli postupne stráviť tri šokujúce svadby. Prvá dcéra si totiž vzala moslima, druhá Žida a tretia sa vydáva za Číňana. Skúste si potom predstaviť, ako v tejto zostave odohráva ich veľké rodinné stretnutie na Vianoce. Jedinú a poslednú nádej zažiť „skutočnú“ svadbu v kostole im môže naplniť už len najmladšia dcéra, ktorá stretla vzorného katolíka Charlesa. Lenže aj to má háčik. Mladý herec je síce katolík, ale pochádza z Maroka a je černoch. Jeho otec André synovu voľbu neschvaľuje. Ani Claude sa so svadbou nevie zmieriť a jeho staršie dve dcéry by ju najradšej prekazili. Po sérii nedorozumení, xenofóbnych narážok, náboženských hádok, malicherného trucovania a žabomyších vojen nastáva rozhodujúca chvíľa pravdy. Bude sa konať štvrtá svadba?