Doba ľadová: Mamutí tresk

Doba ľadová: Mamutí tresk

Ice Age 5

2016 

·  Adventure / Cartoon / Comedy / Family / Sci-Fi

·  United States

Ak je možné niektoré obdobie v dejinách našej planéty označiť za poriadne zaujímavé, akčné a nabité katastrofickými udalosťami, tak je to doba ľadová. Je jedno aká, či prvá, druhá alebo piata. Bol to čas, ktorý poriadne preveril silu charakteru všetkých živočíchov a ich schopnosť prežiť.
V piatom pokračovaní jednej z najpopulárnejších animovaných filmových sérií opäť stretávame všetkých starých známych hrdinov, a tiež zopár úplne nových. Prichádza ľadová udalosť roka a s ňou mamuty Manny, Ellie, leňochod Sid, tiger Diego a vačice Crash a Eddie. Nezabudli sme na niekoho? Samozrejme - na toho najdôležitejšieho, veveričiaka Scrata. Ten, ako je jeho nedobrým zvykom, v snahe uloviť večne unikajúci žaluď, spôsobí nehodu, z ktorej vznikne úplná katastrofa.
Všetko sa začne vo chvíli, keď naháňačka za žaluďom katapultuje Scrata do vesmíru. A tam, vďaka svojej povestnej nešikovnosti a nekonečnej smoly, náhodne spustí sériu kozmických katastrof. Tie zásadne ohrozia našu planétu, na ktorú zrazu mieri asteroid ako hrom a ohrozuje ľadový svet aj s jeho obyvateľmi.
A keďže sa naša partia skladá zo samých nefalšovaných a neohrozených hrdinov, nečaká na svoje vyhubenie, ale vydáva sa na záchrannú výpravu do tajomnej Geotopie. Tam im síce bude tuhnúť krv v žilách, ale najmä v dôsledku veľkej zimy, inak to bude hlavne zábava a veľké dobrodružstvo. A či Scrat konečne dolapí svoj unikajúci žaluď? Nuž, kto vie? Uvidíme...