Jumper

Jumper

2008 

·  Action / Adventure / Sci-Fi / Thriller

·  United States, Canada

Štrnásťročný David (HAYDEN CHRISTENSEN) žije so svojím otcom na predmestí a zrejme ho nečaká žiadna žiarivá budúcnosť. V škole sa s ním veľa ľudí nebaví, otec je na neho prísny, a tak hľadá pochopenie u svojej spolužiačky Millie (RACHEL BILSONOVÁ). Lenže správny štrnásťročný chlapec má baby ignorovať, a nie sa s nimi baviť, čo mu spolužiaci dávajú jasne najavo.
Pri jednej nevinnej šarvátke, keď si ho spolužiaci doberajú, sa David prepadne ľadovým príkrovom do divokého prúdu rieky. Ale namiesto toho, aby skončil mokrý a premrznutý na kosť, je úplne suchý a ešte k tomu v knižnici medzi regálmi. David zisťuje, že vďaka nejakej zvláštnej genetickej chybe či odchýlke sa môže teleportovať kamkoľvek po celom svete. Stačí pomyslieť na nejaké miesto, poriadne si ho predstaviť... a je tam! David to dokáže výborne využiť. Prvé skoky ho zavedú do bankových trezorov, kde si "požičia zopár dolárov" na luxusné bývanie, alebo na cesty po Londýne, Tokiu či Ríme, aby si jednoducho užil.
Kým si David nerušene užíva nadobudnutú slobodu a luxus, v pätách má agenta Coxa (SAMUEL L. JACKSON), ktorého jediným cieľom je Davida a ostatných Jumperov, ktorí bez stopy miznú z miest svojich činov, nájsť a zabiť.
Po rokoch sa prenasledovaný David vracia na predmestie, do domu svojho otca, za jedinou naozajstnou priateľkou, ktorú kedy mal, za krásnou a dnes už dospelou Millie.
Tým ale seba aj svojich blízkych zatiahne do nebezpečnej hry o život. Našťastie, je tu ďalší z Jumperov, Griffin (JAMIE BELL), ktorý Davida zasvätí do boja s Coxom a jeho prisluhovačmi, a poskytne mu úkryt. Agent Cox je však stále nablízku a David navyše zisťuje, že jedným z Coxových komplicov je jeho vlastná matka. Griffina a Davida čaká prvá veľká a rozhodujúca bitka o život.