Labutia pieseň

Labutia pieseň

Songbird

Action / Drama / Romantic / Thriller

V roku 2024 koronavírus zmutuje na smrteľný variant a svet sa ocitne vo štvrtom roku pandémie. Štyri roky po vypuknutí pandémie je svet stále uzavretý v totálnom lockdowne. V Spojených štátoch platia nové zákony a v mnohých oblastiach panuje výnimočný režim. Z Kalifornie sa stal totalitný policajný štát, v ktorom sa izolovaní ľudia márne búria proti brutálnym obmedzeniam. Všetci obyvatelia si musia neustále kontrolovať teplotu na mobilných telefónoch a v prípade, že sa nakazia smrtonosným vírusom, sú bez výnimky zadržaní, odvlečení z domovov a internovaní v karanténnych táboroch známych ako Q-zóny. Sú to vlastne koncentračné tábory pre nakazených, ktorí tu v podstate čakajú na istú smrť. Nico Price pracuje ako kuriér na motorke a imunitu získal vďaka prekonanej chorobe. Už celé roky žije vo virtuálnom vzťahu so Sarou Garciovou mladou umelkyňou, ktorá žije so svojou babičkou Litou v úplnej izolácii. Keď sa u babičky Lity začnú prejavovať príznaky nákazy, sanitárne oddelenie pod vedením Emmetta Harlanda varuje Saru, že v ich bytovom dome sa zvýšil počet nakazených. Nico strávi noc pri dverách Sarinho bytu a ľúbi, že ju ochráni pred odvlečením do záchytného tábora. Snaží sa zohnať nelegálny náramok imunity. Ale to nebude jednoduché, lebo získa falošný kontakt na priekupníkov a padne do nachystanej pasce.

V roku 2024 koronavírus COVID-19 zmutuje na smrteľný variant COVID-23 a svet sa ocitne vo štvrtom roku pandémie.
V Spojených štátoch platia nové zákony a v mnohých oblastiach panuje výnimočný režim. Z Kalifornie sa stal totalitný policajný štát, v ktorom sa izolovaní ľudia márne búria proti brutálnym obmedzeniam. Všetci obyvatelia si musia neustále kontrolovať teplotu na mobilných telefónoch a v prípade, že sa nakazia smrtonosným vírusom COVID-23, sú bez výnimky zadržaní, odvlečení z domovov a proti svojej vôli internovaní v karanténnych táboroch známych ako Q-zóny. Sú to vlastne koncentračné tábory pre nakazených, ktorí tu v podstate čakajú na istú smrť, alebo ešte predtým podstupujú beznádejnú experiementálnu liečbu či skôr lekársky výskum.
*
Nico Price (K.J. APA) pracuje ako kuriér na motorke a získal imunitu vďaka tomu, že po nakazení vírusom zázračne prekonal chorobu. Už celé roky žije vo virtuálnom vzťahu so Sarou Garciovou (SOFIA CARSONOVÁ), mladou umelkyňou, ktorá žije so svojou babičkou Litou v úplnej izolácii. Zákon im zakazuje akýkoľvek fyzický kontakt s inými ľuďmi či okolitým svetom.
*
Nico pracuje pre Lestera (CRAIG LESTER), ktorý sa špecializuje na doručovanie balíkov bohatým jednotlivcom. Jedným z ich najväčších klientov sú Piper (DEMI MOOREOVÁ)a William (BRADLEY WHITFORD) Griffinovci, ktorých dcéra Emma (LIA McHUGHOVÁ) trpí autoimunitnýo ochorením. William je bývalý hudobný manažér, ktorý má sex s May (ALEXANDRA DADDARIOVÁ), speváčkou, ktorá sa živí online predajom coverov klasických piesní. May si vytvorí puto s Michaelom Dozerom (PAUL WALTER HAUSER), vojnovým veteránom so zdravotným postihnutím, ktorý pracuje pre Lestera ako operátor dronov, aby sledoval ich kuriérov.
*
Jednej noci sa u babičky Lity (ELPIDIA CARILLOVÁ) začnú prejavovať príznaky COVID-23, zatiaľ čo sanitárne oddelenie pod vedením Emmetta Harlanda (PETER STORMARE) núti Sarinu susedu Alice (MICHOLE BRIANA WHITEOVÁ) opustiť byt po tom, čo sa nakazí. Harland varuje Saru, že v ich bytovom dome sa zvýšil počet nakazených. Sara informuje Nica o Litinom stave, čo donúti Nica, aby strávil noc pri dverách Sarinho bytu. Ráno Sara prejde kontrolou teploty, ale Lita ju nezvládne. Nico sľúbi, že Saru ochráni pred násilným odvlečením do tábora a zoženie jej nelegálny náramok imunity. Ale to nebude jednoduché, lebo získa falošný kontakt na priekupníkov a padne do nachystanej pasce...