Kill Bill

Kill Bill

Kill Bill: Vol. 1

2003 

·  Action / Crime / Thriller

·  United States, Japan, China

Profesionálna vrahyňa s prezývkou Čierna Mamba (UMA THURMANOVÁ) je členkou tajnej organizácie Deadly Viper Assasination Squad pracujúcej pre mafiu. Mladá žena sa nečakane rozhodne skoncovať s minulosťou, vydať sa a žiť normálny život.
Pred oltár predstupuje tehotná nádejou na iný život, ale aj s dieťaťom pod srdcom. Jej bývalý milenec a šéf Bill (DAVID CARRADINE), ktorého označí za otca očakávaného dieťaťa, však sviatočne vyzdobenú kaplnku premení so svojimi kumpánmi na miesto krvavých orgií, ktoré opúšťa v presvedčení, že Nevesta je mŕtva.
Mladá žena však nezomrie, i keď si to všetci myslia: šťastnou náhodou vražedný útok prežije, ale upadne do kómy. Po piatich mučivo dlhých rokoch sa vracia z temného prahu smrti s jedinou myšlienkou: pomstiť sa všetkým, ktorí jej ublížili, bez ohľadu na to, čo ich k tomu viedlo.
Ku všetkému odhodlaná hrdinka, ktorá si hovorí Nevesta, však najprv musí zistiť kto je proti nej – a tiež to, či neexistuje niekto, kto by mohol stáť na jej strane...
A tak si spíše mená všetkých, ktorí musia zomrieť. Jej zoznam smrti má päť položiek: je na ňom Aziatka O-Ren Ishi (LUCY LIU), jednooká Elle Driverová (DARYL HANNAHOVÁ), černoška Vernita Green (VIVICA A. FOXOVÁ), Billov brat Budd (MICHAEL MADSEN) a predovšetkým hlavný vinník Bill.
Pretože bývalí kolegovia sa za uplynulé roky rozpŕchli po svete, musí Nevesta jedného po druhom vyhľadať a zabiť. Pomôže jej v tom originálny a nenapodobiteľný samurajský meč Hattoriho Hanza (SONNY CHIBA)...