Kráľ Škorpión

Kráľ Škorpión

Le Roi Scorpion

2002 

·  Action / Adventure / Fantasy / Thriller

Pred 5-tisícmi rokmi žil ctižiadostivý Memnon (STEVEN BRAND), ktorý bol presvedčený, že je predurčený vládnuť ľudu žijúcemu v púšti. Viedol armádu bezohľadných barbarov, ktorá zotročila všetkých, ktorí prežili jej pustošenie a zabíjanie. Vždy udrel na najcitlivejšie miesto svojho protivníka. Nikdy neprehral. Jeho kroky boli riadené jasnovidkou.
Na ceste k splneniu jeho sna – stať sa kráľom – mu prekážalo len posledných niekoľko rodových kmeňov, ktoré jediné mu dokázali odporovať. Uvedomili si, že ide o rozhodujúci boj, preto sa spojili a do ich čela sa postavil bojovník Mathayus (THE ROCK). Pochádzal zo starého rodu bojovníkov a vedel, že Memnon stratí svoju moc, ak ho pripravia o jeho najsilnejšiu zbraň – tajomného radcu.
Mathayus vstúpil do vojny, ktorá si vyžadovala nielen odvahu a silu, ale aj rozum a bojového ducha. Tajne sa dostal do Memnonovho tábora s úmyslom zabiť jasnovidca a radcu. S prekvapením zistil, že je to žena – krásna Cassandra (KELLY HUOVÁ). Namiesto toho, aby ju zabil, urobil si z nej rukojemníčku a uniesol ju do pustého Údolia smrti. S pomocou iného kmeňa sa začal pripravovať na rozhodujúci úder.
Veľmi dobre vedel, že Memnon bude chcieť zajatkyňu späť. Cassandra mu predpovedala, že v rozhodujúcej bitke v meste Gomora, ktoré patrilo Memnonovi, Mathayus zahynie. Mathyus, ktorý celý svoj život žil podľa hlbokého kréda svojho kmeňa – Ži slobodne, zomrieš spokojne, sa rozhodol nevzdať. Bol presvedčený, že si sám môže zvoliť svoj osud a svojou vierou a silou môže zmeniť nepriaznivú veštbu. Sila jeho viery prekonala moc osudu a tak sa zrodila legenda muža – Kráľa Škorpióna...