Pravá a ľavá ruka diabla

Pravá a ľavá ruka diabla

1971 

Joe Trinity (Terence Hill) hravo oslobodí chudobného Mexičana Chica, ktorého chytili lovci ľudí. Stačí, keď prezradí, že jeho prezývka je Pravá ruka diabla, ktorú získal za majstrovské ovládanie revolverov. Chica odvezie od blízkeho mestečka.
Tam zistí, že miestnym šerifom je Ľavá ruka diabla, inak tiež jeho brat Bambino (Bud Spencer). Ten mu prezradí, že pravého šerifa postrelil, vzal mu hviezdu a ako falošný šerif čaká na svojich komplicov, aby pripravili novú lúpež. Spoločne chcú totiž ukradnúť stádo koní patriacich bohatému a nenásytnému vlastníkovi pôdy, majorovi Harrimanovi (Farley Granger).
Ten chce z údolia vypudiť komunitu mormonských osadníkov. Joe sa postaví na ich obranu a dokonca si pripne aj hviezdu šerifovho pomocníka. Nevedú ho však k tomu žiadne altruistické úmysly. Sarah (Gisela Hahnová) a Judith (elena Pedemonteová), dcéry mormonského farmára, sú veľmi pekné dievčatá a ponúkli sa mu za manželky, čo mormonská viera povoľuje.
Joe núti rôznymi úskokmi a podvodíkmi svojho brata „páchať“ dobro a dokonca sa mu podarí vmanévrovať ho do priameho stretu s Harrimanom a jeho spojencom, banditom Mezcalom (remo Capitani). Napokon sa podarenej bratskej dvojici s pomocou rôznych chvatov, hmatov, úderov a kopov zničiť všetkých nepriateľov...