Najužitočnejší hráč 2

Najužitočnejší hráč 2

MVP 2: Most Vertical Primate

2001 

·  Comedy / Family / Sport

·  USA, Kanada

Život šimpanza Jacka v prírodnej rezervácii El Simian ovplyvní túžba po návrate do hokejového mužstva, ktorého úspešnou hviezdou bol v minulosti práve on. Vracia sa do Seattlu, mesta svojich športových začiatkov, kde ho nadšený tréner predstavuje hokejovému tímu "opičiakov", nazvanom po bývalom spoluhráčovi. Ale nikto z Jackových nových kolegov neverí v jeho schopnosti, dokonca odmietajú trénovať so šimpanzom, veď vyjdú len na posmech. Mužstvo "opičiakov" v dôležitom zápase prehráva, ale nástupom Jacka na ľadovú plochu sa nepriaznivý stav veľmi rýchlo mení.
Šimpanzova kariéra však netrvá dlho, vďaka zákernému trénerovi slabšieho mužstva Jacka napokon vylúčia za údajné uhryznutie súpera.
Šimpanz Jack zmizne a niet po ňom ani stopy. Jeho kolegovia a priatelia vypisujú za jeho nájdenie odmenu 5000 dolárov. Skľúčený a zúfalý Jack blúdi sám ulicami Seattlu. Ale nie dlho. Keď sa náhodou skamaráti s chlapcom Benom Johnsonom (SCOTT GOODMAN), spojí ich silné citové puto nielen vďaka osamelosti, ktorú prežívajú, ale aj vďaka láske k športu. A tak sa spoločne naučia majstrovsky jazdiť na skejtborde!