Pes menom Hubert

Pes menom Hubert

The Duke

1999 

·  Comedy / Family

·  Kanada, Velká Británie

Milý, ale trocha čudácky vojvoda z Dingwallu (JOHN NEVILLE) sa všemožne stará o vidieckych obyvateľov svojho panstva a veľmi štedro ich podporuje. Tvrdí, že vznešenejšie je dávať než brať, a tak pre blaho dedinčanov neváha predávať svoj vlastný majetok, umelecké zbierky a nábytok. To sa však nepáči jeho chamtivému synovcovi Cecilovi Cavendishovi (OLIVER MUIRHEAD), ktorý s hrôzou sleduje, ako prichádza o dedičstvo.
Keď sa Cecil pokúsi zasiahnuť do záchrany majetku viac než sa patrí, vojvoda na smrteľnej posteli zmení závet. A celý svoj majetok, ako i šľachtický titul, odkáže svojmu milovanému psovi Hubertovi. Za jeho opatrovníčku ustanoví dcéru svojho komorníka Clivea Chivasa, sympatickú Charlottu (COURTNEE DRAPEROVÁ), a poverí ju, aby aj s otcovou pomocou ochraňovala nového štvornohého vojvodu pred ľstivými útokmi Cecila a jeho rovnako chamtivej priateľky.
Okrem marenia Cecilových plánov, ako sa zmocniť sídla, majetku aj titulu, čakajú na Charlotte s Hubertom aj ďalšie problémy, ktoré im prinesie láska. Zatiaľ čo slúžka Charlotte sa zamiluje do očarujúceho Floriana, ktorý je v skutočnosti šľachticom, ale skrýva sa pod maskou obyčajného vidieckeho mladíka, psí vojvoda Hubert musí vyriešiť ľúbostný trojuholník, do ktorého sa zaplietol s pudlíčkou Koketkou a jazvečíčkou Daisy.
Keďže aj v skúške o získanie šľachtického titulu roztomilý psík Hubert obstál, lotrovský Cecil zosnuje ďalší plán, aby ukoristil aspoň strýkove klenoty. Zariadi, aby sa stratila Hubertova láska Daisy. Čo takto oženiť Huberta s Cecilovou fenkou Koketkou? Hubert je už plnoletý, má 21 psích rokov a na súhlas už nepotrebuje poručníčku...