Kutyil s.r.o. (1)

Kutyil s.r.o. (1)

Episode 1

Comedy

·  Slovensko

Lajos už od skorého rána rozmýšľa nad témou prvého programu pre domácich majstrov. A ako vždy – nechtiac mu pomôže Tünde (Viki Ráková) – keď mu poradí, že ak nevie nájsť voľnú elektrickú zásuvku, nech si vezme predlžovačku a súčasne mu aj vymyslí slogan na celú reláciu. Okrem toho mu pripomenie, že práve dnes majú výročie začiatku ich vzťahu. Rodičia zistia, že ich milovaná dcéra Emese (Michaela SZÖCSOVÁ) si ozdobila vizáž piercingom a rozišla sa s ďalším frajerom.
V televíznom štúdiu sa Lajos pripravuje na generálku večerného vysielania, do ktorého si vymyslel úžasný slogan – Kutyil s.r.o., nič pre poserov. Zažije obrovské prekvapenie, keď sa zoznámi so svojím asistentom Jurajom Považanom (Branislav Bystriansky). Lajos má obavy, že bude medzi nimi jazyková bariéra. Juraj je veľmi aktívny a chce Lajosovi hneď navrhovať témy do vysielania. Chce zmontovať záhradnú kosačku na slnečnú energiu, ale Lajos ho hneď zastaví, pretože ich šou pre domácich majstrov nie je určená jadrovým fyzikom, ale celkom normálnym, priemerným mužom.
„V šoubiznise nem dôležité, čo v telke deje, ale ako to všetko deje a jaká je to šou“. A preto sa bude predvádzať, ako sa zostrojuje predlžovacia šnúra. Presviedča Juraja, že divák potrebuje tri veci – ľahkú tému, aby mal pocit, že všetkému rozumie, nesmú chýbať ľahké dvojzmyselné narážky erotického charakteru a po tretie – chlapi potrebujú na niečo pekné pozerať, a preto treba dobre vyvinutú asistentku. Asistentka Ibolya (Zuzana Boríková) je však taká vyvinutá, až sa Lajos zľakne, že ho Tünde zabije.
Po návrate z generálky sa Lajos neodváži priznať, ako vyzerá asistentka, lebo sa bojí reakcie manželky. Keďže sa chce vyhnúť ďalším neodbytným otázkam, radšej ide za susedom, farárom Petrom Kohoutkom (Ladislav Potměšil). Tünde sa nepáči, že k tomu berie celú fľašu barackpálinky. Susedovi predostrie dva problémy – jeden pracovný, druhý súkromný. Prvý – treba vytvoriť slogan k relácii, najlepšie rýmovaný. Ten jeho síce čerpá z Biblie, ale je na hlavu postavený, ale Lajos si z toho nič nerobí. Druhý problém sa týka Emese – Lajos sa obáva, že si skazí renomé, ak bude tak často striedať priateľov. Spolu s Kohoutkom hľadajú Emesine dobrí vlastnosti, ale akosi ich nevedia odhaliť.
Večerná šou sa začína. Keďže Lajosa vyviedol z miery telefonický rozhovor s Tünde, nejde všetko tak, ako si predstavoval... Diváci sa však bavia, hoci Lajos má po vysielaní depresiu. Navyše si Emese dovedie nového frajera – pokérkovaného Alberta (Ivo Ladižinský). S tým však Lajos zapíja smútok z predpokladaného neúspechu, a tak sa ráno obaja po ťažkej noci zobudia v obývačke. Je jasné, že Lajos na darček pre Tünde zabudol...