Bezuchí zajkovia

Bezuchí zajkovia

Rabbit Without Ears

2007 

·  Comedy / Romantic

·  Německo

Arogantný a sebaistý Ludo Decker (Til Schweiger) je berlínsky bulvárny reportér a denne spolu so svojím fotografom Moritzom (Matthias Schweighöfer) sleduje hviezdy a hviezdičky, aby o nich prinášal najnovšie informácie i klebety v denníku Das Blatt.
Svoju prácu často využíva aj na nadväzovania krátkodobých sexuálnych extempore. Samozrejme, že obaja novinári nemôžu chýbať ani vtedy, keď chce Wladimir Klitschko (Wladimir Klitschko) požiadať Yvonne Catterfeldovú (Yvonne Catterfeldovú) o ruku. Keďže paparazzujú, snažia sa zostať neviditeľní. Lenže stane sa niečo neočakávané – Ludo prepadne sklenenou kopulou reštaurácie, kde sedia snúbenci so svojimi priateľmi. Padne rovno do torty a na sebe nemá nič okrem kúpacieho plášťa.
Je jasné, že incident sa dostane až pred súd, kde Ludovi naparia odpracovať tristo hodín v družine mládeže. Tam sa Ludo zoznámi s vedúcou Annou Gotzlowskou (Nora Tschirnerová). Anna vyrastala s Ludom v rovnakej štvrti a on ju v detstve často hneval a vysmieval sa jej.
Teraz však nastal čas na jej pomstu – môže ho poverovať tými najnepríjemnejšími úlohami, aby si kalich trpkosti vypil až do dna. Ludo nemôže ani ceknúť, pretože by sa jeho podmienka zmenila na tvrdú basu. Ani tu si však nedá pokoj s aférkami a vyspí sa napríklad aj s nymfomanskou matkou jedného z detí.
Postupne sa však medzi Ludom a Annou napätie uvoľní, začína sa rozvíjať vzájomná náklonnosť. Keď sa Anne nevydarí schôdzka s mužom, zazvoní u Luda, a nechá sa utešovať. Skončia spolu v posteli a Anna sa nádeja, že by sa z toho mohlo vyvinúť aj čosi viac, ale dožije sa sklamania.
Ludo až neskoro zistí, že mu na Anne vlastne veľmi záleží. Podarí sa ju o tom presvedčiť?

Ďalší horúci úlovok pre bulvárneho reportéra denníka Der Blatt Luda Deckera (Til Schweiger) a jeho fotografa Moritza (Matthias Schweighöfer) – interviewovaná filmová hviezda Jürgen Vogel (Jürgen Vogel) pripustí, že už ho nebaví nakrúcať kvázi umelecké filmy, ktoré považuje za paškvily. Jürgen sa čitateľom chce predviesť v novej podobe, s dlhými plavými vlasmi, novými bielymi zubami a silikónovými implantátmi na zadnici, ktorú mu majú pomôcť v novej kariére. Ludo mu to svojím svojským spôsobom riadne natrie už v titulku článku: Má Jürgen ešte vtáka (der Vogel – vták, slovná hračka, ktorá v slovenčine príliš nevyznie)?
Hneď po dopísaní sa Ludo s Moritzom ponáhľajú na ďalšiu reportáž – do luxusného Hotela de Rome, kde sa v absolútnom utajení koná súkromná party majstra sveta v boxe Wladimira Klitschka (Wladimir Klitschko), ktorý na nej chce požiadať o ruku svoju priateľku Yvonne Catterfeldovú (Yvonne Catterfeldová). Obaja novinári sa chcú dostať k sklenej kopule nad reštauráciou, kde sa konajú zásnuby. V rýchlosti si Ludo zalaškuje s masérkou a oblečený iba v župane sa ponáhľa za prácou. Skôr ako sa Moritzovi podarí niečo vyfotografovať, prepadne sa Ludo cez sklo a pád zakončí priamo v zásnubnej torte.
Nasleduje proces a sudkyňa Luda posúdi ako nezrelú osobu. Ludovým obhajcom je bývalý manžel sudkyne, a tak môže pre svojho klienta dokázať len veľmi málo – sudkyňa mu naparí odpracovať tristo hodín v mestskej družine mládeže. Keď sa tam Ludo hlási, vedúcu Annu Gotzlowskú (Nora Tschirnerová) nespozná. Za to ona dobre vie, kto stojí pred ňou. Obaja sa totiž poznajú od detstva. Už vtedy bol Ludo známy sukničkár, ktorý nedal pokoj žiadnemu dievčaťu. Ju len trápil a posmieval sa jej za okuliare a zubný strojček, na čo dodnes nezabudla. Pomsta je však sladká – môže mu prideľovať tie najnepríjemnejšie práce, ako napr. postaviť v záhrade družiny preliezačku, ku ktorej je návod iba v holandčine. Ludo, hoci so škrípaním zubov, musí Annu poslúchnuť, pretože len od nej záleží, či trest dokončí ako jej podriadený, alebo za mrežami. Samozrejme, že preliezačka sa pri prvom použití zrúti.
V redakcii si musí Ludo s Mortizom vypočuť nadávky cholerického šéfredaktora (Rick Kavanian), pretože ich správa o hercovi Vogelovi bola z jeho strany iba kačica a ich noviny sú všetkým na smiech. Svoje renomé di majú napraviť interview s ľudovými spevákmi Michim Nussbaumerom (Gregor Bloéb) a Danielou Bergovou (Nina Prollová). Ludo tentoraz cíti, že vzájomný vzťah oboch spevákov je len fasádou. Pomôže Mortizovi ukryť sa v skrini v ich spálni. Odtiaľ sa Mortizovi podarí urobiť rukolapnú fotku o hádke spevákov a správa sa hneď ocitne na prvej strane denníka.
Ludova sestra Lilli (Barbara Rudniková) dá svojho nezvládnuteľného syna Lolla do družiny, aby sa oňho Ludo postaral. Namiesto toho však Ludo flirtuje so sexi herečkou Ninou (Brigitte Zehová), matkou jedného z detí. Keď to Anna zazrie, začne žiarliť. Začnú sa háda,ť ale ich spor ukončí Lollov úraz. V panike sa ponáhľajú s chlapcom do nemocnice, pri čom Anna zničí Ludovo auto. A tak musia stopnúť taxík, ba dokonca posledných sto metrov bežať. Našťastie, Lollovo zranenie nie je vážne a Anna sa Ludovi ospravedlňuje za svoj výbuch zúrivosti. Napokon skončia v reštaurácii a nad jedlom filozofujú o svojich vzťahoch. Luda však momentálne zaujíma iba Nina, pretože čoskoro bude ďalším prírastkom v jeho zbierke trofejí. Prizná Anne, že nehľadá žiadny pevný vzťah, chce si len užívať.
Anna a jej priateľka a kolegyňa Miriam (Alwara Höfelsová) spolu popíjajú, keď sa objaví Ludo a zverí sa so svojím fiaskom s Ninou. Kamarátky mu začnú dávať rady, ako správne uspokojiť ženy a čo ženy chcú. Ludo v družine ušije pre deti zajačikov, ale Anna sa mu posmieva, že nemajú uši. Začnú sa hádať, ale napokon zistia, že sú si sympatickí. Keď Anne nevyjde rande, zazvoní u Luda a strávia spolu noc. Hoci si Anna myslí, že by sa medzi nimi mohlo vyvinúť aj niečo vážnejšie, zdá sa, že nenapraviteľného sukničkára nie je možné zmeniť...