Skutočné príbehy (Jesenný valčík)

Skutočné príbehy (Jesenný valčík)

Skutečné příběhy / 18.10.2020, 11:50

2016 

·  Drama / Stories

·  Slovensko


18.10. 11:50

Jedným z najťažších okamihov v živote starého človeka je vynútené opustenie domova a umiestnenie do domova dôchodcov. V prípade pani Rozálie Šilerovej sa po tragickej príhode u nej doma zbehlo všetko veľmi rýchlo. V jeden večer zabudla vypnúť sporák, čo malo za následok, že v jej dome vznikol požiar. Rozália našťastie vyviazla bez zranení, avšak jej jediný syn Richard sa rozhodol, že domov dôchodcov bude pre ňu bezpečnejší ako život osamote.
Rozália je bývalá baletka a žena, ktorá si celý život užívala priazeň publika, potlesk, spoločnosť a večierky. Aj preto je pre ňu veľmi ťažké zmieriť sa s tým, že by jeseň života mala prežiť v domove. Požiada syna, či by nemohla bývať s ním, ten to však rázne odmietne s tým, že nemá čas sa o ňu starať.
Richard presvedčí riaditeľku sanatória o tom, že mama trpí Alzheimerovou chorobou a že nie je schopná sa o seba postarať. Rozália sa, ale chorá necíti a hoci súhlasí s tým, že pár týždňov v sanatóriu pobudne, odmieta pripustiť, že Richard má pravdu. V domove si však nájde nových priateľov vďaka, ktorým zistí, že jej syn nie je taký za akého ho považovala a nemá s ňou až také dobré úmysly, ako sa snaží predstierať.