Kosti XI (18)

Kosti XI (18)

The Movie in the Making

2016 

·  Comedy / Crime / Drama / Mysterious / Romantic

·  USA

Televízny filmový štáb sleduje doktorku Brennanovú, agenta Bootha, vedecký tím expertov aj skupinu pracovníkov FBI pri rutinnom vyšetrovaní ľudských telesných ostatkov, ktoré sa našli na skládke odpadu a boli tu pochované viac než desať rokov.
Filmári nakrúcajú televízny dokument o uznávanom vedeckom lekárskom experimentálnom laboratóriu v Jeffersonovom ústave. Kamera sa snaží zachytiť neobvyklé zábery tímu pri práci a priblížiť doteraz nevidené alebo nezverejnené detaily používaných technológií či prístrojov. Komentáre každého člena tímu zároveň poskytujú dôverný pohľad na proces vyšetrovania zvnútra a podávajú k nemu zasvätený odborný výklad.
Kým agenti FBI Booth a Aubrey predvádzajú svoje jedinečné schopnosti pri pátraní a aktivite v teréne, doktorka Brennanová a jej vedecký tím preukazujú svoje výnimočné odborné lekárske a analytické znalosti a potvrdzujú nedeliteľný podiel pri riešení prípadov vrážd, pri ktorých sú štandardné metódy identifikácie pozostatkov obete a odkrývania stôp páchateľa neúčinné.