Vraždy v Brokenwoode III (Čierny vdovec)

Vraždy v Brokenwoode III (Čierny vdovec)

The Black Widower

2016 

·  Crime / Drama / Mysterious

Podnikavý Ray Neilson vozí do Brokenwoodu zvedavých turistov, premieta im film Pán prsteňov a ukazuje miesta, kde ho nakrúcali. Keď ich privedie ku scéne scéne s gigantickým pavúkom a svojou manželkou Debi v pavúčej sieti, hostia sú, presne podľa očakávania, poriadne vydesení. Neopísateľná hrôza však nastane až po skončení predstavenia, kedy sa zistí, že herečka Debi je mŕtva aj v skutočnosti.
Detektív Mike Shepard začína vyšetrovanie a vypočúva turistov i hercov. Patologička Gina objaví na tele Debi znaky otravy jedom. V okolí žije veľmi jedovatý pavúk katipo, ale na tele obete nemôžu nájsť miesto uhryznutia. Toxikológia odhalí, že Debi zabil pavúčí jed, ale v desaťkrát vyššej dávke, než akou útočí pavúk v prírode, čo dokazuje, že ide o vraždu.
Detektív Mike Shepherd s kolegyňou Simsovou navštívia špecialistku Chandru Singovú, ktorá odoberá pavúčí jed a posiela ho farmaceutickej firme na výrobu protilátok. Simsová si všimne, že Chandre chýba jeden pavúk a Shepherd zistí, že tak ako Debi, aj Chandra je diabetička. Pri odchode sa detektívi zoznámia s Chandriným snúbencom Byronom Cotterom, ktorý je tiež prírodovedec, ale študuje žraloky. Všetci sú podozriví...