Poklady z blšáku (6)

Poklady z blšáku (6)

Flea Market Flip / 11.06.2021, 15:05

2012 

·  Documentary / Reality-TV


11.06. 15:05

Blšie trhy sú zlaté bane pre interiérových dizajnérov a domácich majstrov. Potrebujete len malú hotovosť, dobré oko a fantáziu. Moderátori americkej reality šou každý týždeň podrobia testu dva tímy - vyzvú ich, aby našli na trhoch skrytú krásu, doslova surové diamanty, aby ich zachránili, recyklovali a znovu ich predali so ziskom.
Súťažou nás sprevádza aj Lara Spencerová, známa americká televízna moderátorka, známa z rannej televíznej šou Good Morning America, v súkromí nákupná fanatička a milovníčka blších trhov.
Lara Spencerová vyberie a zostaví dvojčlenné súťažné tímy, ktoré dostanú po 500 dolárov a obmedzený čas ako na hľadanie vhodných kúskov so skrytým potenciálom, tak na zjednávanie ich kúpy za najnižšie ceny. Po zakúpení sa vydajú do dielne, kde zrekonštruujú, repasujú a znovuobnovia alebo prepracujú dizajn svojich predmetov v nádeji, že vytvoria poklady, ktoré im prinesú čo najväčší zisk. Z kupcov sa potom stanú predajcovia. Vyberú sa na blší trh hľadať kupcov pre svoj tovar. Vyhráva súťažný tím, ktorý svoju prácu a nápady maximálne speňaží, teda po odpočítaní nákladov zarobí na predaji viac než konkurenčný tím.