Návrat Mary Poppins

Návrat Mary Poppins

Mary Poppins Returns

2018 

·  United States

(Mary Poppins Returns)
Keď stratíte cestu, nezabudnite, že kúzlo sa vždy vráti. Nové pokračovanie klasickej rodinnej rozprávky.
Kúzelná opatrovateľka Mary Poppins sa vracia, aby pomohla mladej generácii Banksovcov znovu objaviť radosť a šťastie, ktoré im v ťažkom životnom období tak zúfalo chýbajú.
Niekoľko desaťročí po svojej pôvodnej návšteve sa neobyčajná pestúnka Mary Poppins vracia do Londýna, aby s pomocou veselého údržbára pouličných lámp Jacka a svojich jedinečných kúzelníckych schopností pomohla Michaelovi a novej generácii rodiny Banksovcov nájsť životnú radosť a prekonať neľahké životné obdobie.
Píše sa rok 1930 a svetom vládne hospodárska kríza. Deti známe z pôvodného príbehu, Michael a Jane Banksovci, sú už dospelé. Michael so svojimi tromi deťmi a vychovávateľkou Ellen žijú v Čerešňovej ulici v Londýne. Po tom, čo Michael prekoná osobnú stratu, objaví sa v rodine Banksovcov opäť tajomná opatrovateľka Mary Poppins. S pomocou veselého údržbára lámp Jacka, ktorý vnáša do ulíc Londýna svetlo a život, a svojich jedinečných kúzelných schopností pomôže rodine znovu nájsť stratenú radosť a šťastie. Mary zoznámi deti s množstvom svojráznych postáv a rozprávkových postavičiek, medzi ktorými žiari jej svojrázna sesternica Topsy.
Americká rodinná fantazijná komédia (2018).
Hrajú: Emily Bluntová, Lin-Manuel Miranda, Ben Whishaw, Emily Mortimerová, Meryl Streepová, Colin Firth, Julie Waltersová, Dick Van Dyke, Angela Lansburyová, Pixie Daviesová a ďalší.
Réžia: Rob Marshall
(premiéra)
(od 12 rokov)