Bournov mýtus

Bournov mýtus

Bourne 2 - The Bourne Supremacy

2004 

·  United States, Germany

Pred dvoma rokmi sa profesionálny zabijak Jason Bourne (Matt Damon) snažil vypátrať niečo o svojej minulosti a zistiť, prečo ho všetci prenasledujú a chcú zabiť. Vtedy sa zoznámil aj s pôvabnou Marie (Franka Potenteová) a rozhodol sa, že niekde v ústraní začnú nový život. Varoval CIA, že pokusy nadviazať s ním kontakt alebo ho prenasledovať budú mať dôsledky. Teraz sa vracia na plátno v ďalšom pokračovaní. Pred dvoma rokmi sa domnieval, že svojej minulosti utiekol. Teraz ho minulosť opäť doháňa.
Bourne a Marie žijú stále v anonymite, ale Bournea prenasledujú nočné mory a spomienky. Vláči Máriu z mesta do mesta. Snaží sa byť aspoň krok pred hrozbou, ktorú tuší v každom pohľade aj v každom telefónnom „omyle“, pred nebezpečenstvom, ktoré očakáva každú sekundu.
Prekazená akcia CSI však mení situáciu, a to najmä preto, že jej narušiteľ, zabijak Kirill (Karl Urban), zanechal stopy vedúce k Bourneovi a potom sa ho vydal hľadať zám, aby ho zabil. A tak sa do prípadu Bournea zamieša Pamela Landyová (Joan Allenová), ktorej operácia sa tak nešťastne skončila a snaží sa Bournea nájsť. A tak ohrozenie vracia Bournea do sveta, z ktorého chcel uniknúť. Keď sa v pokojnej dedinke, ktorá je ich dočasným domovom, objaví tajný agent, Bourne a Marie miesto narýchlo opúšťajú.
Ak je už prekročená hranica a zvýšili sa nároky novej globálnej hry mačky s myšou, Jason Bourne sa vracia – aj keď tajná operácia Treadstone, ktorá vytvárala profesionálnych zabijakov, už dávno ukončila svoju existenciu. Pred dvoma rokmi Bourne odišiel zo smrteľne nebezpečného sveta, ktorý ho stvoril, avšak bolo mu povedané, že s nikým nesmie nadviazať kontakt. Lenže tento svet sa teraz ozval sám. Bourne si ale zaumienil dodržať svoje slovo.
Dôvodov na pomstu má Jason teraz ešte viac – prišiel o milovanú Marie. Mali ho nechať na pokoji. Teraz na všetko odhodlaný Bourne túži len po jedinom – po pomste...