Súboj pohlaví

Súboj pohlaví

Battle of the Sexes

2017 

·  Biography / Comedy / Drama / Sport

·  United States, Velká Británie

Šovinistické prasa proti feministke s chlpatými nohami - taká neodolateľná ponuka sa nedá odmietnuť. Začiatkom 70. rokov je sexuálna revolúcia v plnom prúde a medzi mužmi a ženami dochádza k vzácnej zhode. Avšak spoločenská rovnoprávnosť žije často len v predstavách žien. A tenis nie je výnimkou, skôr žiarivým príkladom.
Bobby Riggs je stelesnený testosterón, predstavuje všetko mužské, proti čomu akejkoľvek ženské hnutie vždy bojovalo, bojuje a bojovať bude. Bývalý tenisový šampión, gambler, flákač a veľkohubý šoumen je známy výrokom: „Žena patrí do spálne a do kuchyne. Presne v tomto poradí".
Billie Jean Kingová je moderná žena akoby z 21. storočia. V tom, čo robí, je výnimočná, angažuje sa, presadzuje lepšie podmienky v ženskom tenise, rieši ľúbostné vzťahy s mužmi i ženami. Dva póly, ktoré sa odpudzujú, až sa nakoniec pritiahnu. Bobby totiž v tenisovej exhibícii poráža ženskú svetovú dvojku v zápase, ktorý posmešne nazvú Masaker na Deň matiek.
To je chvíľa, kedy Billie Jean King zdvihne hodenú rukavicu a rozhodne sa nakopať mu zadok. V následnej monštruóznej šou už nejde iba o tenis, ten je len zásterkou. Rozohrá sa zábavná bitka medzi mužským a ženským svetom, ktorá síce nemôže vyhrať vojnu, čo trvá od nepamäti, ale každý vydarený úder mužskému pohlaviu sa ráta!