Očista

Očista

La purge

2013 

·  Horror / Sci-Fi / Thriller

·  United States, France

Ako vyriešiť alarmujúcu mieru kriminality? Legalizáciou všetkých zločinov. Na jednu jedinú noc v roku sa Amerika blízkej budúcnosti premieňa na najnebezpečnejšie miesto na Zemi. Keď sa vás niekto rozhodne zabiť, nikto vám nepomôže, pretože všetky zložky záchranného systému sú počas Očisty mimo prevádzky. Funguje to úžasne, aj vďaka tomu život v tejto krajine v ostatné dni pripomína raj. Len sa ho nemusíte dožiť.
Úspešní a bohatí Sandinovci sa na Očistu pripravujú v úplnom pokoji. James predáva bezpečnostné systémy, vďaka ktorým svoj dom premenil na nedobytnú pevnosť. Jeho manželka a deti, tínedžeri Charlie a Zoey, preto môžu nerušene pozorovať prostredníctvom bezpečnostných kamier svet tam vonku a pohodlne sledovať krvavé drámy, ktoré táto špecifická noc prinesie.
Všetko zmení neznámy cudzinec, ktorý sa náhle objaví pri ich dverách a úpenlivo prosí o záchranu. Pustiť ho dovnútra, alebo nie? Rozhodnutie, ktoré urobia, obráti ich život naruby. Z nezúčastnených pozorovateľov sa stanú hlavnými postavami v mimoriadne krvavej hre, ktorú nemusí ani jeden z nich prežiť. Táto noc bude prekliato dlhá.