Pod rúškom tajomstva

Pod rúškom tajomstva

Manhattan Night

2016 

·  Crime / Drama / Mysterious / Thriller

·  United States

Porter Wren, renomovaný reportér newyorského denníka, sa zúčastní večierka, ktorý usporiadal magnát Hobbs, čerstvý majiteľ vydavateľstva Daily News. Osloví ho prominentka Caroline Crowleyová, ktorú Porter pozná z titulkov po smrti jej manžela Simona. Simon Crowley bol úspešný filmový producent, ktorý vášnivo zaznamenával finesy autentického života či drobné náhodné udalosti, a v noci často mizol z domu, aby ich osobne zachytil na filmový záznam.
Jeho telo objavili v troskách zbúranej budovy. Nikto nedokáže vysvetliť, ako sa tam dostalo, keďže miesto je oplotené a uzamknuté.
Caroline pozve Portera do svojho bytu, kde mu ukáže policajné správy o Simonovej nevyriešenej smrti. Požiada ho, aby ako investigantívny reportér prípad objasnil, a pomaly ho zvádza. Porter, ktorého vzťah s manželkou Lisou a deťmi už dávnejšie pohasol, podľahne jej zvodom.
Porter skúma Simonovu pozostalosť a zrazu vidí obraz manipulatívneho človeka, ktorý posadnuto nakrúcal svoj vlastný život skrytými kamerami. Aby zachytil autentické reakcie svojej manželky Caroline, podrobil ju krutým žartom a zničujúcim myšlienkovým hrám. Trezor má naplnený tisíckami pamäťových kariet so zábermi rôznych incidentov. Nič z toho však neposkytuje poznatok o jeho smrti. Hobbs sa dozvie o Porterovej afére s Caroline a vyhráža sa jeho rodine.
Hobbs hľadá konkrétnu pamäťovú kartu, ktorou ho Caroline údajne vydierala. Simon ju opil a prinútil k sexu s cudzím mužom, čo nakrútil skrytou kamerou. A potom sa Caroline vyspala aj s Hobbsom. Keď si však Simon pozrel video, niečo ho rozzúrilo a záznam skryl. Po Simonovej smrti sa Hobbs začne Caroline vyhrážať. Porter si uvedomí, že Caroline ho zviedla a znechutene odchádza. Lenže pred jej domom ho napadnú zločinci najatí Hobbsom.
Porter prichádza za Simonovým otcom do domu seniorov, ale starý pán nereaguje. Porter objaví videokameru v susednom stole, ale pamäťová karta v nej obsahuje iba zábery zo Simonovej návštevy. Medzitým Hobbsovi muži vtrhnú do Porterovho domu a nešťastnou náhodou postrelia jeho syna.
Rozrušená Lisa utečie s deťmi. Porter z pomsty zaútočí na Hobbsovho právnika. Keď znova sleduje video z ústavu pre seniorov, vidí, že Simonovho otca pravidelne navštevovala istá pani Sagalová. Vnikne do jej domu a nájde pamäťovú kartu. Prekvapí ho žena, ktorá sa Simonovi stala náhradnou matkou, keď mu vlastná matka zomrela a on bol ešte dieťa.
Porter vráti Hobbsovi video, ktoré je hrozbou pre neho a jeho rodinu. Ako prejav dobrej viery mu Hobbs odovzdá kľúč, ktorý našli jeho muži pri hľadaní videa v Carolininom byte. Porter zistí, že kľúč pasuje do zámky v suteréne budovy, kde našli Simonovo telo. Pamäťová karta zo skrytej kamery ukazuje, že Simon vzal Caroline do budovy v noci, keď zomrel. Chcel poznať temné tajomstvo jej nevlastného otca, ktoré prezradila Hobbsovi. Porter sleduje, ako Simonov násilný výsluch Caroline napokon vedie k jeho smrti.
Caroline sa znovu vydá a pri náhodnom stretnutí s Porterom sa pozdravia poslednýkrát.