Pompeje

Pompeje

Pompeii

2014 

·  Action / Adventure / Disaster / Drama / Historic / Romantic

·  United States, Canada, Germany

Milo, prezývaný Kelt, bol ako dieťa svedkom vyvraždenia svojej rodiny aj celého kmeňa rímskymi vojskami na území dnešnej Británie. Ako jediný prežil a stal sa otrokom. Po rokoch ho vezú ako neporaziteľného gladiátora do Pompejí, kde má na oslavách vinobrania stáť v aréne proti miestnemu šampiónovi Atticovi (ADEWALE AKINNUOYE-AGBAJE). Cestou sa zoznámi s krásnou Cassiou, dcérou vládcu Pompejí. Zdieľajú lásku ku koňom a averziu voči Rimanom. Dievča sa má proti svojej vôli vydať za skorumpovaného a zhýralého rímskeho senátora Carva (KIEFER SUTHERLAND). Keď Vezuv neočakávane exploduje a začína chrliť prúdy horúcej lávy, skvostné Pompeje pomaly miznú z povrchu zemského. Gladiátor Milo si musí vybojovať cestu z arény, aby z rozpáleného pekla zachránil milovanú ženu.

Na pozadí katastrofy mesta po výbuchu Vezuvu sa odohráva romantický príbeh nerovnej lásky krásnej a hrdej Pompejanky Cassie k mladému gladiátorovi Milovi, poslednému z keltského kmeňa honcov koní.
Mladý muž v detstve prežil vyvraždenie rodu Rimanmi, upadol do otroctva a ako úspešný bojovník v aréne sa dostal z Londinia až do Pompejí. Pri slávnostných hrách 24. augusta 79 má zviesť boj so skúseným čiernym zápasníkom Atticom. Cestou do Pompejí sa náhodou stretne s bohatou Cassiou. Obaja mladí ľudia sa do seba zamilujú. Po výbuchu vulkánu nad mestom sa spolu s Atticom sa snažia zachrániť nielen pred prírodnou pohromou, ale aj pred zákerným senátorom Corvom, ktorý si robí na dievča nárok. Vulkán sa však ukáže ako mocnejší súper...