RYTMUS sídliskový sen

RYTMUS sídliskový sen

2015 

·  Slovensko, Česko

Krátka anotácia: Z čašníka s rómskym pôvodom sa stala hudobná ikona. A tento film zachytáva nielen jeho cestu hore, ale najmä jeho pravú tvár.
Anotácia: Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 rokov a zblízka dokumentuje život jednej z najznámejších osobností česko-slovenskej hudobnej scény. Patrik "Rytmus" Vrbovský vyrastal v obyčajnej rodine na sídlisku v Piešťanoch a kvôli rómskemu pôvodu sa neraz stretol s predsudkami okolia. Dnes vydáva albumy v desaťtisícových nákladoch, bol porotca Superstar a jeho videá videlo na internete viac ako 200 miliónov užívateľov. Film ponúkne aj exkluzívne zábery z rodinných archívov videí a fotografii, podložené osobnými výpoveďami ľudí z Rytmusovho najbližšieho okolia.
Zaujímavosti:
Nakrúcalo sa v rokoch 2007-2014.
Počas nakrúcania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode.
Dokumentárny film Rytmus sídliskový sen prilákal počas otváracieho víkendu do kín 43 189 divákov. Stal sa tak snímkou s druhým najúspešnejším otváracím víkendom v histórii samostatného Slovenska, pokiaľ ide o domácu tvorbu.
Dojatý Rytmus po premiére priznal, že tento film ho zblížil s rodinou.