Klan - V dobrom aj v zlom (5)

Klan - V dobrom aj v zlom (5)

Episode 5

·  Slovakia

V okolí Mareka (PATRIK VYSKOČIL) a Inéz (KRISTÍNA SVARINSKÁ) sa nehovorí o ničom inom, ako o ich rozchode. Všetci však veria, že sa mladí udobria. Privítal by to aj Edo (JURAJ RAŠLA), lebo by robil na svadobnej hostine čašníka a opäť by si niečo privyrobil. Vo chvíli, keď Marek prisahá Inéz, že otcove kšefty ho nikdy nezaujímali a jediné, čo si želá, je urobiť ju najšťastnejšou ženou na svete, sledujú ich uzmierenie únoscovia. Jediná, kto sa nevie vyrovnať s tým, že sa znova dali dokopy, je Zuzana (DANA KOŠICKÁ). Ako advokátka vníma všetko inak a je pochopiteľné, že sa o dcéru bojí.
Svadba Mareka a Inéz sa začína streľbou z revolvera! Našťastie, sú to len slepé náboje, ktorými chcel Jakub (MICHAL NEMTUDA) privítať hostí. Štefana (ĽUBOMÍR PAULOVIČ) to však pobúri a syna pred všetkými vyfacká. Konečne pred vilu Hodákovcov prichádza auto s babkou Drahušou (LIBUŠA TRUTZOVÁ), svojráznou Záhoráčkou.
Konečne sa môže ísť do kostola a svadba pokračuje okázalou hostinou a zábavou. Novinárka Anna (MARTA MAŤOVÁ) na nej pokračuje v zvádzaní ženatého Milana (BORIS FARKAŠ) a odmieta nesmelého Šimona (JURAJ ĎURIŠ), ktorý sa už raz uchádzal o jej priazeň. Kubovi sa, naopak, páči Inézina mladšia sestra Sára (DOROTA SAMELOVÁ).
Štefan (ĽUBOMÍR PAULOVIČ) si neodpustí, aby sa nekonfrontoval s mladým prokurátorom Šimonom a Štefanova zádrapčivá sestra Nina (DAGMAR BRUCKMAYEROVÁ) si ventiluje svoj negatívny vzťah k Matošovcom. Upozorňuje Zuzanu (DANA KOŠICKÁ), že ak niekomu stúpi na otlak, môže jej, napríklad, vybuchnúť auto.
Zábava pokračuje akoby sa nič nedialo, hoci na parkovisku pred reštauráciou čaká nemilé prekvapenie. Tradičný svadobný zvyk, únos nevesty, sa stáva zlou nočnou morou. Kumpáni mafiána Žilinského (IVAN KRÚPA) prepadávajú falošného únoscu Toma (JÁN DOBRÍK) s revolverom v ruke mu vytrhávajú Inéz z náručia. Marek vybieha za Tomom, ale na parkovisku nachádza už len jeho zakrvavené telo. Vidí vzďaľujúce sa auto a v ňom šokovanú Inéz...