Vtierka Castle VII (Smrť právnika)

Vtierka Castle VII (Smrť právnika)

Habeas Corpse

2015 

·  Comedy / Crime / Drama / Mysterious

·  United States

Castle s Beckettovou vyšetrujú smrť právnika, ktorý sa špecializoval na prípady vymáhania škôd na zdraví. Medzi podozrivými je bývalý futbalista, ktorému právnik „dopomohol“ k bankrotu, a tiež jeho dravý konkurent, ktorému chcel ukradnúť klientku. Nájdené stopy však naznačujú, že aj samotná obeť, Ritchie Falco, skrýva šokujúce tajomstvo a mohol spáchať niečo nekalé, napríklad niekoho uniesť, zabiť a zbaviť sa jeho tela. Ryan s Espositom súčasne nacvičujú tanečné číslo na policajnú talentovú súťaž, ktorej by sa chcel zúčastniť aj Castle. Nevie však, že jeho partnerka Kate trpí patologickou trémou pred verejným vystupovaním...

Castle má v poslednom čase desivé sny o udalostiach z nedávneho obdobia, keď na dva mesiace zmizol, pričom si vôbec nepamätá, čo sa mu stalo. Na radu Kate navštívi terapeuta (MICHAEL DORN), ktorý ho uvedie do hypnózy. Castle hovorí o všetkom, čo sa mu v snoch vybavilo - je tam povedomý muž, akási trofej, streľba, postrelený muž a jeho vlastné zranenia, nákladné auto idúce džungľou, po ktorom strieľa svetlovlasý muž, strelec, ktorý sa náhle objaví vedľa neho, odpovedá na streľbu útočníkov, podobá sa na Chucka Norrisa a na ruke má armádne tetovanie.
Castle už predtým vypátral, že s jeho zmiznutím má niečo společné istý Henry Jenkins. Kamión má značku písanú thajským písmom.
Castle je presvedčený, že ho zavliekli do Thajska a všetko, čo videl vo sne, sú skutočné spomienky.
Castle nájde aj trofej, ktorú získal v debatnej súťaži. Zdá sa mu, že výhercovia boli dvaja, tým druhým bol spolužiak Phillip Bartlett (MACKENZIE ASTIN). Zíde sa s ním, ale nič sa od neho nedozvie. Bartlett tvrdí, že sa nikdy o cenu nedelili a že v Thajsku bol po prvý raz len pred mesiacom. Castle si myslí, že mu niekto vymazal väčšinu spomienok a nahradil ich inými, falošnými.
Podľa tetovania na ruke vypátrajú Beckettovej kolegovia Jeffa Powersa, bývalého člena Delta Force, ktorý chodil do striptízového klubu. Castle sa naňho pýta striptérky Ambre a dozvie sa, že sa po ňom nedávno pýtal akýsi kamarát z armády. Keď vojdú do Powersovho bytu, nájdu ho tam mŕtveho so strelnou ranou v hlave...