Náčelník Veľký Had

Náčelník Veľký Had

Chingachgook: The Great Snake

1967 

·  Adventure / Drama / Romantic / Western

·  East Germany

V dobách kolonizácie Ameriky stoja proti sebe dva znepriatelené kmene – Delavarovia a Huróni. Posledný potomok kmeňa Mohykánov Čingačguk – Veľký Had (GOJKO MITIĆ) žije s kmeňom Delavarov. Keď zachráni život ich náčelníkovi (ADOLF PETER HOFFMANN), odmenou mu má byť ruka krásnej Wahtawah (ANDREA DRAHOTOVÁ). Počas slávnostného obradu svadby však nevestu unesú Huróni.
Veľký Had a jeho priateľ Lovec jeleňov (ROLF RÖMER) sa ihneď vydajú po ich stope. Cestou sa stretnú s Lovcovým priateľom Harrym Hurrym (JÜRGEN FROHRIEP), ktorý ich zavedie do plávajúcej chaty uprostred jazera. Tam žije starý lovec Tom Hutter (HELMUT SCHREIBER) s dcérou Judith (LILO GRAHNOVÁ).
Neďaleko sa utáborili Huróni. Ich prítomnosť láka bielych amerických vojakov, aby na nich zaútočili a zmasakrovali ich. Za získané indiánske skalpy totiž zinkasujú nemalé peniaze. V potýčke napokon zvíťazia Huróni a medzi zajatými belochmi sa ocitne aj Tom.
Vyjednávanie Veľkého Hada s hurónskym náčelníkom Ostrým Šípom (HEINZ KLEVENOW) stroskotá, pretože budúci náčelník Hurónov odmieta myšlienku na zjednotenie indiánskych kmeňov. Nakoniec sa podarí aspoň dohodnúť výmenu zajatcov. Pri ich odovzdávaní však jeden z belochov zastrelí Ostrého Šípa.
Po krátkom prímerí tak opäť nastanú boje...