To nie si Ty

To nie si Ty

You're Not You

2014 

·  Drama

·  United States

Kate (HILARY SWANKOVÁ) je šťastná mladá žena, ktorá má všetko, čo kedy chcela mať. Skvelú prácu a milujúceho manžela (JOSH DUHAMEL), dobrých priateľov, ktorí ju vo všetkom podporujú. Keď jej diagnostikujú ALS, musí sa začať spoliehať na pomoc svojho manžela či ošetrovateľky. Na pohovor si pozve mladú vysokoškoláčku Bec (EMMY ROSSUMOVÁ), ktorá trávi večery po baroch a hľadá sama seba. Kate sa ju rozhodne prijať aj napriek tomu, že Bec nemá s ošetrovaním žiadne skúsenosti. Obe ženy sú rozdielnych pováh, napriek tomu k sebe veľmi ľahko nájdu cestu a stanú sa z nich priateľky na život a na smrť.

Kate je láskavá, úspešná klavírna virtuózka, do života ktorej vstúpila tragická diagnóza nevyliečiteľnej degeneratívnej choroby ALS (amyotrofická laterálna skleróza).
Bec je drzá vysokoškoláčka a amatérska rocková speváčka, ktorá len ťažko dokáže udržať svoje chaotické vzťahy - ľúbostné aj tie ostatné - pohromade.
Bec prijme prácu Kateinej ošetrovateľky práve vo chvíli, keď sa vzťah chorej klaviristky s manželom Evanom ocitne v kríze. Obe ženy sa začnú spoliehať na neobvyklé, občas konfliktné a predovšetkým neľútostne úprimné puto, ktoré sa medzi nimi postupne vytvára.
Ako puntičkárska a tvrdohlavá Kate začne preberať vlastnosti búrlivej a spontánnej Becy, obe ženy zabúdajú na svoje úzkosti, odhaľujú svoje doteraz nepoznané svety a prichádzajú na to, kým chcú v skutočnosti byť.