Rio 2

Rio 2

2014 

·  Adventure / Cartoon / Comedy / Family

·  USA

Vzácne modré papagáje Blu a Perla žijú v brazílskom Riu pokojným mestským domáckym životom a vychovávajú tri deti. Najmladší Tiago túži po dobrodružstve, najmä ak pri ňom môže aj niečo zničiť. Dcéra Bia je celá po otcovi, vďaka čomu všetkému rozumie a všetko pozná. A čo nevie, to rýchlo doštuduje. Najstaršia z detí je Carla, ktorá si myslí, že už dospela do veku, v ktorom sa môže vymaniť spod ochranným krídel rodičov a začať vyjadrovať svoju osobnosť – napríklad pomocou hudby.
Keď dozrie čas, Perla si zmyslí, že by jej potomkovia mali okúsiť skutočný vtáčí život v rodnej divočine, a rozhodne sa vyraziť na rodinný výlet do Amazonského pralesa.
Blua síce priatelia varujú, aby nikam neletel a vyratúvajú, aké nebezpečenstvá tam jeho rodinu čakajú, ale tukan Rafael ho nakoniec presvedčí, že má počúvnuť ženu, pretože šťastná manželka znamená šťastný život.
A tak sa rodina papagájov ocitne v amazonskej džungli. Ihneď po príchode sa stretávajú s miestnymi obyvateľmi - zásadovým Eduardom, jeho ukecanou sestrou Mimi či s okúzľujúcim Robertom. Nečakané stretnutie so svojimi príbuznými však zničí ich predstavu, že sú poslednými modrými papagájmi na svete. Blu sa snaží v novom prostredí zapadnúť, čo mu sily stačia, bojí sa však, že Perla aj deti podľahnú silnému volaniu divočiny a on ich nadobro stratí. Navyše sa Blu necíti v pralese isto, pretože mu na každom kroku hrozí nejaké nebezpečenstvo. Jednak má v pätách svojho najobávanejšieho protivníka, vlastného svokra, a zároveň musí čeliť diabolským úkladom, ktoré na neho neustále vymýšľajú pomstychtivý a zákerný kakadu Nigel a jeho verná pomocníčka, ropucha Gabi.