Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008 

·  Action / Adventure / Cartoon / Comedy

Príbeh o lenivom, neúctivom a lajdáckom medvedíkovi panda zvanom Po, ktorý je veľký fanúšik kung-fu, čo však nie je veľmi praktické, keď pracuje každý deň v rodinnom obchode s rezancami. Keď ho omylom vyberú, aby naplnil starodávnu veštbu, Poove sny sa stanú skutočnosťou a vstúpi do sveta kung-fu, spolu so svojimi idolmi, legendárnou zúrivou Päťkou – Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Vretenicou a Opicou – študuje pod vedením guru, majstra Shifua. Ale skôr bhudú pripravení, postaví sa im do cesty pomstychtivý a zradný snežný leopard Taj Lang a je na Poovi, či všetkých ochráni pred blížiacim sa nebezpečenstvom. Podarí sa mu premeniť na realitu svoje sny a stane sa majstrom kung-fu? Panda Po venuje bojovej príprave celé svoje srdce, a tiež aj obvod svojho pása. A tento nepravdepodobný hrdina už čoskoro zistí, že svoje najslabšie miesta môže zmeniť na tie najsilnejšie.

Tučnučký medvedík panda menom Po predáva v reštaurácii svojho otca vychýrenú rezancovú polievku, ale vo svojich snoch je hrdým Dračím bojovníkom a bojuje po boku členov legendárnej Zúrivej päťky proti Zlu. Šanca, že Po bude niekedy ovládať kung-fu a spraví dieru do sveta, je však v skutočnosti mizivá, a to nielen pre jeho neprehliadnuteľnú nadváhu.
Krajina však práve teraz potrebuje hrdinu viac než kedykoľvek predtým, pretože snežný leopard Tai Lung, veľmi zlý a príliš mocný majster kung-fu, utiekol z prísne stráženého väzenia, aby sa pomstil svojim nepriateľom a zmocnil sa legendárneho Dračieho zvitku, ktorý svojmu držiteľovi zaručí nepredstaviteľnú moc.
Staručký Uguay, skúsený korytnačí majster kung-fu, musí preto urýchlene vybrať výnimočného dračieho bojovníka a majster Shifu, ktorý do tajov boja zasvätil i Zúrivú päťku, musí z toho vyvoleného spraviť v rekordne krátkom čase superbojovníka. Podľa proroctva by mal pravý Dračí bojovník zostúpiť z neba na ohnivej guli, a tak sa celá dedina stretne na jednom mieste, aby ho privítali. Nuž a kto sa uprostred slávnostnej ceremónie s veľkým revom a treskom na stoličke poháňanej ohňostrojovou raketou znesie z neba do davu? Áno, je to tučná panda Po!
Majster Shifu toto zjavenie spočiatku považuje za akýsi veľmi nevydarený vtip, no nemá na výber a tento ťarbavý športový antitalent musí v čo možno najkratšom čase prerobiť na šampióna v kung-fu. Ibaže tam, kde iných inšpirujú praky, meče a nunčaky, zaberajú na Poa len pirôžky, ryžové rezance a koláčiky...
Napokon panda Po venuje bojovej príprave nielen celé svoje srdce, a aj obvod svojho pása. A tento nepravdepodobný hrdina už čoskoro zistí, že svoje najslabšie miesta môže zmeniť na tie najsilnejšie.
A tak pandia dobrosrdečnosť nakoniec zvíťazí nad sebeckou ctižiadostivosťou obávaného Taj Langa.