Lucy

Lucy

2014 

·  Action / Sci-Fi / Thriller

·  Francie

Lucy (SCARLETT JOHANSSONOVÁ) je typická "blbá" blondína, čo sa vždy zamiluje do toho najväčšieho darebáka v okolí. Ten posledný ju práve zaplietol do obchodu s drogami, ktorý riadi všetkého schopný pán Jang (CHOI MIN-SIK). Než sa stačí poriadne rozpozerať, má v bruchu zašitý balíček obsahujúci extrémne silnú syntetickou drogu, ktorý má prepašovať do Európy, ak chce prežiť.
Nešťastná náhoda alebo skôr brutalita strážcov, ktorí ju majú strážiť pred odletom, zapríčiní, že sa zásielka roztrhne a jej obsah sa začne vstrebávať do Lucyinho tela. Že sa jedná o naozaj výnimočný "matroš", zistí vzápätí, keď bleskurýchlo zlikviduje všetkých strážcov a utečie na slobodu. Vo všetkých smeroch je zrazu oveľa silnejšia, oveľa viac vníma, rýchlejšie uvažuje, dokonca si osvojuje nadľudské schopnosti. Môže za to práve tá neznáma substancia, ktorá výrazne zvýšila percento využitia jej mozgovej kapacity.
Toto číslo navyše stále rastie a Lucy si uvedomuje, že z daru by sa mohla stať smrteľná hrozba. Vyhľadá preto profesora Normana (MORGAN FREEMAN), najväčšieho odborníka na ľudský mozog, aby jej skúsil pomôcť. V pätách má však Janga a jeho zabijakov, ktorí nechcú o svoju kuriérku za žiadnu cenu prísť.