Hriešny tanec

Hriešny tanec

Dirty Dancing

1987 

·  Drama / Music / Romantic

·  United States

V lete roku 1963, sedemnásťročná Frances (Jennifer Greyová), prezývaná Baby, trávi prázdniny spolu s rodičmi, dr. Jakeom Housemanom (Jerry Orbach), matkou Marjorie (Kelly Bishopová), a staršou sestrou Lisou (Jane Bruckerová) v hotelovom komplexe pre zámožných dovolenkárov v Catskills. Keďže Baby plánuje, že budúce leto nastúpi do mierových jednotiek, chce si svoje posledné slobodné leto bez povinností užiť do posledného dňa.
Baby nevychádza dobre s Lisou a nudí ju až k slzám, že sa musí otravovať pri povinnom programe pre starších hostí hotela. Jednej noci – keď nemôže spať – začuje zvuky hudby, ktoré prichádzajú a blízkosti hotela. Zistí, že v ubytovni personálu sa koná divoká tanečná party, kde tanečníci predvádzajú tance, ktoré by snobskí hoteloví hostia označili prinajmenšom za neslušné a hriešne.
Divoké mambo sa Baby ihneď zapáči, rovnako ako jej padne do oka sympatický tanečný inštruktor Johnny Castle (Patrick Swayze). Zaľúbené dievča by s ním najradšej odteraz trávilo každú minútu. A keď Johnnyho tanečná partnerka Penny Johnsonová (Cynthia Rhodesová) zistí, že je tehotná s jedným z čašníkov, je jasné, že v žiadnom prípade nemôže tancovať v súťaži organizovanej vedľajším hotelom.
Baby sa okamžite začne učiť kroky ohnivého mamba, aby s ním mohla tancovať v súťaži. Obaja mladí ľudia sa pri nácviku zblížia, ich vzťah prerastá do lásky. Netušia, že konzervatívne okolie a atmosféra povýšenosti im do cesty postavia nejednu prekážku. Predovšetkým je to otec Baby, ktorý Johnnyho považuje za menejcenného, pretože pochádza z chudobných pomerov a myslí si, že jeho dcéra je ešte príliš mladá, aby dokázala reálne posúdiť svoje city...