Jurský svet

Jurský svet

Jurassic World

2015 

·  Action / Adventure / Sci-Fi

·  United States

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi sa tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove vytvoriť Jurský park so živými exponátmi, zrodenými z dinosaurej DNA. Od tej doby sa veľa zmenilo, park ide na plné obrátky a ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s napätím sledujú v akcii desiatky "vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte väčšmi zatraktívniť. A v tej chvíľu nastanú komplikácie.
Vedecké experimenty s novými zvieracími druhmi nadšene podporuje manažérka parku Claire Dearingová (BRYCE DALLAS HOWARDOVÁ), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla, výnosy a zisk. Na rozdiel od nej je biológ Owen Grady (CHRIS PRATT) skeptický, pretože zvieratá, ktoré nestvorila príroda ale laboratórium, vníma ako zdroj mimoriadneho nebezpečenstva a všeobecného ohrozenia.
Najbližšie udalosti mu dajú už čoskoro za pravdu. Jeden z umelo zrodených gigantických maznáčikov sa doslova odtrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a návštevníkoch parku, pričom zahynú aj Clairini synovci, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Netvor poškodí voliéru, kam spadne vrtuľník aj s majiteľom. Na slobodu sa dostanú lietajúce jaštery a útočia na všetko živé. Armáda chce použiť na ochranu ľudí štyri cvičené jaštery, ale tie sa pridajú k útočníkom. Claire privádza T-Rexa v nádeji, že obráti pomer síl a spacifikuje agresívne tvory.
Teraz už nejde o vyššie tržby ani udržanie prestíže. Cieľom je zachrániť si holý život, utiecť pred útokmi prehistorickej zveri a prežiť.