Snehuliak

Snehuliak

The Snowman

2017 

·  Crime / Drama / Mysterious / Thriller

·  United States, Velká Británie, Sweden

Harry Hole (MICHAEL FASSBENDER) je enfant terrible tímu, ktorý vyšetruje zločiny v nórskej metropole. Na jednej strane je to výnimočne dobrý detektív, ktorého netradičné metódy skoro vždy vedú k úspechu, na strane druhej však ide o nezodpovedného alkoholika s toľkými prehreškami, že ich už ďalej nechcú prehliadať nielen jeho nadriadení, ale ani jeho priateľka Rakel (CHARLOTTE GAINSBOURGOVÁ), s ktorou sa práve rozišiel. Jediné, čo stojí medzi ním a pitím, je prípad, ktorý by ho priviedol na iné myšlienky.
Harry sa napokon dočká, keď jedna žena zmizne uprostred noci zo svojho domu a o niekoľko dní ju nájdu brutálne zavraždenú. Snehuliak s omotaným šálom mŕtvej ženy, ktorý na mieste činu zostal ako jediná stopa, naznačuje, že tento páchateľ sa chce hrať a možno sa už niekoľkokrát takto hral aj v minulosti. A že ho to baví čím ďalej viac, a nehodlá s tým prestať.
Aj keď Harrymu pri pátraní pomáha brilantná mladá vyšetrovateľka Katrine Brattová (REBECCA FERGUSONOVÁ), policajti neprestávajú ťahať za kratší koniec. Záplava domnelých i pravých stôp a hneď niekoľko podozrivých vytvárajú páchateľovi dokonalú clonu, za ktorou môže nerušene stavať snehuliakov, vraždiť a uťahovať si z Harryho Hola. Lenže skvelému policajtovi stačí i vrahova nepatrná chyba na to, aby sa chytil stopy a už ju nepustil.