Jurský svet: Zánik ríše

Jurský svet: Zánik ríše

Ancient Futures

2018 

·  Action / Adventure / Sci-Fi

·  United States

Pred štyrmi rokmi nás dinosaury porazili. Stalo sa to na exotickom ostrove Isla Nublar, kde prosperoval unikátny zábavný park Jurský svet, ale len do chvíle, keď sa exponátom podarilo utiecť na slobodu. Poslední ľudia opustili ostrov a nechali ho napospas prehistorickým tvorom. Tentoraz sa musia vrátiť späť, pretože na ostrove sa prebudila sopka a dinosaurom už po druhýkrát v dejinách hrozí vyhynutie.
Z ustráchanej manažérky parku Claire (BRYCE DALLAS HOWARDOVÁ) sa stala aktivistka, ktorá chce dinosaury za každú cenu zachrániť. Owena (CHRIS PRATT) na ostrov ženie túžba nájsť a zachrániť inteligentného jaštera Bluea, ktorého dokázal vychovať a čiastočne aj vycvičiť, a ktorý sa po zániku parku stratil bez stopy.
Na Isla Nublar však ľuďom nehrozí len smrť v čeľustiach hrozivých zvierat, ušliapanie alebo spálenie tečúcou lávou. Hneď po príchode sa stanú očitými svedkami a nedobrovoľnými aktérmi falošnej hry, ktorá v konečnom dôsledku môže zmeniť život na celej planéte a vrátiť ho späť o niekoľko miliónov rokov.