Flintstonovci 2

Flintstonovci 2

The Flintstones in Viva Rock Vegas

2000 

·  Comedy / Family

·  USA

Mimozemský výskumník Gazoo (Alan Cumming) sleduje na Zemi doby kamennej rozmnožovacie metódy. V Bedrocku si za objekt svojho záujmu vyberie brontožeriavnika Freda Flintstona (Mark Addy) a núti ho, aby si našiel partnerku.
Servírka Betty O’Shaleová (Jane Krakowská) sa v bistre Bronto King zoznámi s krásnou Vilmou Slaghoopleovou (Kristen Johnstonová), ktorá ušla od svojej snobskej rodiny, pretože matka Pearl (Joan Collinsová) ju nútila, aby sa vydala za nesympatického Chipa (Thomas Gibson), pochádzajúceho z bohatej rodiny Rockefelllerovcov. Betty, s ktorou začne chodiť Fredov najlepší kamarát Barney Rubble (Stephen Baldwin), zoznámi Freda s Vilmou. Obaja si padnú do oka.
Vilmina rodina s pomocou súkromného detektíva dievča nájde a Pearl chce, aby sa dcéra vrátila domov aspoň na oslavu otcových narodenín. Vilma so sebou privedie aj svojich nových priateľov, Chip sa vysmieva jednoduchému Fredovi. Po rôznych trapasoch počas slávnostnej večere Pearl priateľov vyhodí. Odíde s nimi aj Vilma.
Prefíkaný Chip sa Fredovi ospravedlní a pozve ho s priateľmi na otvorenie svojho nového kasína v Rock Vegas. Chip ich sleduje kamerami a vysvetlí milenke Roxie (Alex Menesesová), že chce zničiť vzťah Vilmy s Fredom a zarobiť na sobáši s bohatou dedičkou. Ohrozujú ho totiž dvaja vymáhači dlhov, ktorým sľúbil, že do polnoci sa ožení a zaplatí im dlhy.
Roxie koketuje s Barnieom, čo vidí žiarlivá Betty a ujde z kasína von. Tam sa zoznámi so slávnym spevákom Mickom Jaggedom (Alan Cumming) a odíde s ním na izbu. Barney si ich všimne. Fred zase hrá ruletu a vyhráva. Jeho radosť zo získaných peňazí sa nepáči Vilme a urazene odíde. Fred chce ísť za ňou, ale neodolá miliónovému jackpotu. Chip vo svojej kancelárii otočí príslušnou pákou a Fred začne prehrávať.
Vilma stretne Chipa a ospravedlní sa mu. Prijme jeho ponuku na úschovu perlového náhrdelníka pred zlodejmi. Chip potom ponúkne Fredovi, že mu odpustí dlh, ak sa vzdá Vilmy. Fred konečne pochopí, o čo ide. V kasíne náhle vypukne poplach, údajne vykradli Chipov trezor a „náhodou“ sa Vilmin náhrdelník nájde vo Fredovom vrecku. Barney sa kamaráta zastane. Oboch však zavrú za lúpež...
Z väzenia sa im podarí ujsť a Gazoo im ukáže nahrávku, ako Chip plánoval svoju lesť. Betty chce odísť s Mickom a rozlúči sa s Vilmou. Obaja utečenci sa prezlečú za tanečnice a vystupujú na pódiu. Pred políciou sa ukryjú v Mickovej šatni. Barney vyzná Betty lásku a ona mu odpustí.
Chip v bare opíja sklamanú Vilmu. Na pódiu však namiesto Micka vstúpi Fred a piesňou jej vyzná lásku. Požiada ju o ruku, očarená Vilma súhlasí. Pri svadbe Vilmina matka omdlie, Gazoo je dojatý – hoci na jeho planéte nepoznajú emócie, on plače. Vyhodenú svadobnú kyticu chytí Betty- za zvukov piesne Viva Rock Vegas, spievanej Mickom Jaggedom. Prechádza svadobný sprievod mestom.