Ochranca

Ochranca

Better Angel

2012 

·  Action / Crime / Drama / Thriller

Maxa Fischera (TIL SCHWEIGER), bývalého príslušníka špeciálnej vojenskej jednotky, najali na ochranu problémovej pubertiačky Niny (LUNA SCHWEIGEROVÁ). Stala sa svedkyňou brutálnej vraždy a istí vysokopostavení ľudia z vládnych kruhov ju chcú čo najrýchlejšie umlčať. Patrí medzi nich aj Thomas Backer (HEINER LAUTERBACH), vplyvný obchodník so zbraňami a cynický podliak, ktorého nikto a nič nezastaví.
Samotár Max a jeho klient, osirotená Nina, neustále unikajú z vražedných pascí najatých zabijakov. Ich protivníkom je aj polícia, ktorá dostáva sfalšované informácie. Dvojica na úteku sa zblíži. Z cudzích ľudí sa stanú priatelia, ktorí sa na seba môžu spoľahnúť a vzájomne si tak kryť chrbát. Na úteku pred profesionálnymi zabijakmi Maxa a Ninu dočasne ochráni bývalý Maxov bývalý kolega a vojenský spolubojovník, dnes fyzicky hendikepovaný Rudi (MORTIZ BLEIBTREU). Neskôr nájdu útočisko u Sáry (KAROLINE SCHUCHOVÁ), Maxovej životnej lásky.
Pred Backerovými zabijakmi sa im vždy v poslednej chvíli podarí nájsť únikovú cestu a zachrániť sa z takmer bezvýchodiskovej situácie. Ale ako dlho sa im ešte bude dariť unikať? Jediným riešením by bolo navždy zastaviť samotného zločinca Backera a jeho komplicov...