Tvoje, moje a naše

Tvoje, moje a naše

Yours, Mine and Ours

2005 

·  Comedy / Family / Romantic

·  USA

Kapitán pobrežnej stráže Frank Beardsley sa po smrti manželky už niekoľko rokov sám stará o osem detí. Práve ho poverili velením na lodi, kotviacej v New Londone, kde vyrastal a chodil na strednú školu. Krátko po presťahovaní sa tu nečakane stretne svojou školskou láskou, výtvarníčkou Helen Northovou. Aj ona sa už štyri roky sama stará o desať detí, štyri vlastné a šesť adoptovaných. Opäť medzi nimi preskočí iskra, a pretože práve uvažovali o tom, že by si mali nájsť nového partnera, v náhlom impulze sa rozhodnú dokončiť to, čo pred rokmi začali, a vezmú sa.
Problémy nastanú, keď o nečakanej svadbe informujú potomkov a doplnia ho oznámením o počte nových súrodencov a oznámením o sťahovaním do veľkého domu pri mori, ktorého súčasťou je maják. Hoci sú Helen a Frank zrodení jeden pre druhého, ich životné postoje sú celkom odlišné. Helen je slobodomyseľná tvorivá osobnosť, veľmi tolerantná k chaosu a neporiadku, zatiaľ čo Frank je pedant, ktorý rodinu síce miluje, ale riadi ju ako zohranú vojenskú posádku. To isté pltí aj o ich deťoch.
Kým Frankove deti sú upravené, disciplinované a poslušné, Helenine sú neupravené, neskrotné a spurné. Zhodnú sa len v jednom – že nechcú žiť s tými druhými. Čo môže byť horšie, než keď sa osemnásť detí spojí proti spoločnému nepriateľovi – rodičom. Pre Helen a najmä pre Franka sa začína nočná mora.