Neuveriteľný Hulk

Neuveriteľný Hulk

The Incredible Hulk

2008 

·  Action / Sci-Fi / Thriller

·  United States

Vedec Bruce Banner (EDWARD NORTON) doplatil na nezodpovedný experiment svojho otca s gama žiarením. V emotívne vypätých momentoch mení na neovládateľné zelené monštrum.
Vojaci z neho chceli urobiť supervojaka, čo im nevyšlo – Bruce je neovládateľný. Bruce sa teda usiluje svoje záchvaty hnevu korigovať a stratiť sa z dohľadu americkej armády. Neustále cestuje, dobrovoľne sa izoluje predovšetkým od svojej životnej lásky Betty Rossovej (LIV TYLEROVÁ) a medzitým sa snaží objaviť liek, ktorý by ho zbavil jeho mutácie.
Nakoniec ho armáda nájde v Brazílii, v továrni na malinovky. Začne sa naháňačka, ale Bruceovi sa podarí uniknúť. Vráti sa do USA a chce vyhľadať vedca, s ktorým si dopisoval cez mail. Ten vraj tuší, ako by sa dalo Brucea vyliečiť. Bruce však ešte predtým chce navštíviť Betty.
Tá mu pomáha v úteku pred vojakmi, predovšetkým pred svojím otcom, krutým a bezcitným armádnym generálom Thaddeusom Rossom (WILLIAM HURT).On je vlastne prapríčinou premeny Brucea na monštrum a tiež vedie hony na Brucea. V jeho ťažení mu pomáha supervojak Emil Blonsky, čiže monštrum Abomnination (TIM ROTH) ktorý má v sebe generálom vynájdené sérum.
Na vývoji séra pracoval s tímom vedcov, aby získal supervojaka. Aj tento vojak sa však vymkne kontrole. Nechá sa nadopovať od vedca, ktorý pomohol Bruceovi zbaviť sa gama génov, a stane sa z neho ešte väčšie monštrum, ako bol Bruce.
Bruce sa teda znovu dobrovoľne mení na monštrum, aby mohol bojovať so zabijakom, ktorý pustoší všetko okolo seba...