Mickeyho modré oči

Mickeyho modré oči

Mickey Blue Eyes

1999 

·  Comedy / Crime / Romantic

·  United States, Velká Británie

Kultivovaný anglický džentlmen Michael Felgat (Hugh Grant) je úspešným a obľúbeným licitátorom svetoznámej aukčnej siene Cromwell’s. Okrem toho je zamilovaný do učiteľky Giny Vitaleovej (Jeanne Tripplehornová), a to natoľko, že ju po trojmesačnej známosti požiada o ruku.
Je to síce nezvykle skoro, ale jej rozhorčená reakcia a rozhodné odmietnutie je predsa len pomerne nezvyčajné. Teda iba do chvíle, kým sa Michael nevyberie po stopách jej úteku a zoznámi sa s jej rodinou – priateľským otcom Frankom Vitaleom (James Caan), ktorý ho víta s otvorenou náručou, dosť odmeraným strýkom Vitom Graziosim (Burt Young), strýčkom Vinniem D’Agostinom (Joe Viterelli) a aj chorobne žiarlivým Johnnym Graziosim (John Ventimiglia), ktorý má toľko ťažkostí so svojou psychikou, že si s nimi nevie rady ani jeho psychiater.
Každému, kto občas zájde do kina, je okamžite jasné, že má pred sebou ťažký prípad mafie. Nie tak však Michaelovi, ktorý dokonca ani nečítal Krstného otca. Kým mu Gina stačí vysvetliť, že si ho nemôže vziať, pretože ho má rada a nechce, aby ho mafiáni zatiahli do svojich špinavých kšeftov, Michael už v tom lieta až po uši.
Kým sa stačí nadýchnuť, už je mafii zaviazaný a musí ako protislužbu prepašovať do dražby mazanice, ktoré maľuje Johnny v rámci psychoterapie. A akoby to nestačilo, objaví sa FBI a vysvetlí Michaelovi, že sa tak úspešne zapojil do nelegálneho prania špinavých peňazí, pretože predaj obrazu bol iba zahmlievajúcim manévrom.
A to ešte zďaleka nie je to najhoršie, čo Michaela medzi mafiánmi čaká. Musí sa vydávať za mafiána Mickeyho Modroočka, musí vyriešiť problém s jednou neplánovanou mŕtvolou, musí sa jej zbaviť a predovšetkým musí presvedčiť Ginu, že ich svadbe nestojí v ceste žiadna prekážka...