New Amsterdam

New Amsterdam

S01E03 - Every Last Minute

12.9. 23:55
Doma
55 minút
2018
USA Dráma

Max už sa nedokáže naďalej vyhýbať dekanovi, ktorý je veľmi nespokojný s jeho pôsobením. Dá Maxovi za úlohu previesť po nemocnici a očariť vdovu po mecenášovi, ktorá by mohla poskytnúť desať miliónov dolárov. Prehliadka ale neprebieha najlepšie. Max sa snaží presvedčiť Georgiu, aby neodchádzali. Laura má na starosti mladú tehotnú väzenkyňu, ktorá aj napriek ohrozeniu života odmieta porodiť, kým je vo väzení, aby jej nevzali dieťa. Dr. Froome spolu s Dr. Kapoorom sa starajú o muža, ktorého našli nahého na cintoríne, ako vyhrabáva hrob a volá svoju snúbenicu. Helen presviedča Maxa, aby sa podrobil liečbe. Ten však nielenže nie je ochotný nastúpiť na liečenie, ale navyše to vyzerá, že Hana kvôli svojim mediálnym aktivitám stráca dôveru pacientov ako lekárka. (TV Markíza)

Viac informácií

Epizódy

Séria 1
S01E07

The Domino Effect

19.9. 00:00, Doma, 60 minút

The Domino Effect

Georgia tlačí na Maxa, aby okamžite podstúpil liečbu. Nemocnica však organizuje dominovú transplantáciu pečene, do ktorej je v niekoľkých nemocniciach zapojených šesť pacientov a ich príbuzných. Čoskoro sa ukáže, ako sú reťazec aj rodinné vzťahy krehké a zdarný priebeh je ohrozený. Situácia sa kvôli neurovnaným vzťahom so synom osobne dotýka predovšetkým Vijaya. Lauren sa snaží pomôcť dvom prisťahovalcom - dvanásťročnému dievčatku a jej otcovi. Floyd sa vída s Evie a vyhýba sa Lauren. Iggy má pre mladú Jemmu dobrú správu, ktorá ale naruší jej krehkú rovnováhu. (TV Markíza)

S01E08

Three Dots

23.9. 08:35, Doma, 65 minút

Three Dots

Max má podstúpiť chemoterapiu, ktorá mu neumožní pokračovať v práci. Urobiť si jasno mu možno pomôže jeden z pacientov - rabín, ktorý sa musí rozhodnúť, či podstúpi veľmi riskantnú operáciu. Evie žiada Lauren o radu ohľadom Floydových narodenín. Lauren bojuje s únavou, pretože nastúpila na smenu rovno z inej nemocnice. Vijay strastiplne hľadá cestu k synovi a spolu s Iggym sa snaží pomôcť Amy, mladej Číňanke s psychickými problémami, ktoré postoj rodiny a komunity znemožňuje liečbu. Helen má problémy s výberom darcu spermií. (TV Markíza)

S01E09

As Long As It Takes

23.9. 09:40, Doma, 40 minút

As Long As It Takes

Max odmieta chemoterapiu a Helen sa mu preto snaží zabezpečiť alternatívnu liečbu. Max sa zatiaľ vrhá na nemožnú misiu, pokúša sa totiž zachrániť pacientku, ktorej pred rokmi transplantovali srdce jeho sestry Luny. Lauren svojou indiskrétnosťou pošramotila vzťah s Floydom aj Evie, a navyše robí chyby v práci. Vijay sa obráti na Ellu, pretože chce poradiť ohľadom daru pre syna. Iggy pracuje s tínedžerom, ktorý sa usiluje o zmenu pohlavia. (TV Markíza)

S01E10

Six or Seven Minutes

24.9. 09:20, Doma, 65 minút

Six or Seven Minutes

Max skolaboval a nemocnica sa ocitá v úzkych. Iggy podnietil štrajk sestier, Floyd má pacientku, ktorej poistenie nekryje životne potrebnú operáciu srdca. Lauren potrebuje zvoľniť tempo. Georgia musí len podľa telefonických rád vykonať zákrok, ktorý by Maxovi mohol zachrániť život. Lekári, ktorí nepoznali Maxovu diagnózu, sa cítia zaskočení a pobúrení. Keď preberá vedenie nemocnice dočasný riaditeľ, ukazuje sa, ako nekonvenčný bol pri riadení Max. Čakanie na to, či Max zareaguje na liečbu, sa prelína s dôležitými okamihmi Maxovho a Georgiinho vzťahu. (TV Markíza)

S01E11

A Seat at the Table

24.9. 10:25, Doma, 45 minút

A Seat at the Table

Max nastupuje na chemoterapiu, ale zároveň odmieta poľaviť vo svojom pracovnom tempe. Miesto pobytu na onkológii teda hľadá svojho zástupcu a snaží sa pomôcť bezdomovci, ktorý sa do New Amsterdamu stále vracia a ktorý už stál nemocnicu veľa peňazí. Helen pozorne sleduje Lauren, ktorá vysadila prášky. O Floydovi má vyjsť oslavný článok v časopise, ale reportérka naňho vyhrabala špinu z minulosti. Vijayov vzťah so synom je stále veľmi rozpačitý. Iggy sa snaží pomôcť mladému maliarovi, ktorý má halucinácie, že na neho útočí vlk. (TV Markíza)

Dostupné o 11 hodín
S01E12

Anima Sola

26.9. 00:00, Doma, 55 minút

Anima Sola

Max v dôsledku svojej liečby trpí nevoľnosťami, ktoré mu sťažujú osobný aj profesionálny život. Konflikt medzi Helen a Lauren pretrváva, aj keď obe pracujú na prípade imigranta, ktorý na pohotovosť dorazil so závažnými a nejasnými ťažkosťami. Iggy má dilemu, pretože je presvedčený, že jeden z jeho priateľov, rešpektovaný chirurg, už nie je schopný operovať. Aby Vijay pomohol svojej pacientke s nádorom, potrebuje, aby jej Floyd vymenil srdcovú chlopňu, avšak bez anestézie. (TV Markíza)

Dostupné o 1 deň
S01E13

The Blues

26.9. 23:55, Doma, 55 minút

The Blues

Max sa snaží odhaliť zbytočné a zastarané pracovné pozície v nemocnici a ponúknuť týmto zamestnancom nové uplatnenie. Na pohotovosti skončí matka miestnej obvodnej lekárky v diabetickej kóme. Max prichádza s veľmi netradičným plánom jej liečby. Dr. Panthaki pozýva Helen za dobrodružstvom. Vijay sa nedokáže preniesť cez to, že sa jeho syn ďalej zbližuje s Ellou. Iggy posudzuje Laureninu spôsobilosť vykonávať jej prácu. Počas ich sedenia vyplávajú na povrch bolestné skutočnosti z Laureninho života. (TV Markíza)

Dostupné o 2 dni
S01E14

The Forsaken

28.9. 00:00, Doma, 60 minút

The Forsaken

Záskok za Lauren na pozícii šéfky pohotovosti sa pokúša zefektívniť prevádzku a núti lekárov stanoviť diagnózu do desiatich minút. To však odporuje Vijayovmu spôsobu práce. Hneď niekoľko lekárov sa usiluje o záchranu muža, ktorý sa pokúsil o samovraždu a u ktorého našli vojenské identifikačné známky. Floyd nedokáže povedať Evie, že ju miluje, navyše je mu čudné, že by mala mať Lauren mesačnú dovolenku. Dekan požiada Maxa o pomoc s členkou rady, ktorá chce z nemocnice urobiť zárobkový podnik. Helen cestou do práce nájde ženu v bezvedomí, a keď sa jej snaží pomôcť, prekvapí ju nečakaný nález. (TV Markíza)

Dostupné o 3 dni
S01E15

Croaklahoma

28.9. 23:55, Doma, 60 minút

Croaklahoma

Max prežíva veľké obavy kvôli svojej chorobe, ktoré sú ešte podporené vážnymi komplikáciami, ktoré má jedna z jeho spolupacientiek z onkológie. Lauren si na odvykacej kúre ťažko zvyká, navyše ju vykoľajila Floydova návšteva. Floyd hľadá cestu, ako pomôcť rodine desaťročného chlapca po transplantácii srdca, ktorá si nemôže dovoliť pooperačnú starostlivosť. Do mesta má prísť pápež a z preventívnych dôvodov musí byť pre neho pripravené celé nemocničné krídlo, ochranka navyše podkuruje hlavne Vijayovi. Helen má starého pacienta, ktorý chce ukončiť chemoterapiu, tomu však bránia zákonné dôvody. (TV Markíza)

Dostupné o 4 dni
S01E16

King of Swords

30.9. 00:00, Doma, 60 minút

King of Swords

Max sa snaží pripraviť nemocnicu na obrovskú snehovú búrku, ktorá sa blíži. Jediný, kto je z nej nadšený, je Iggy, ale aj on čoskoro zistí, že nie je o čo stáť. Helenin priateľ ju zneistí ohľadom vzťahu s Maxom. Pretože sa sanitky nemôžu dostať k pacientom, vyrážajú doktori za nimi. Floyd sa snaží pomôcť mužovi, ktorý spadol na chodníku, Max a Helen pomáhajú jasnovidke presvedčenej o tom, že dnes zomrie. Vijay sa vydá do búrky za manželom pacientky s rakovinou. Lauren zatiaľ v liečebni rieši dilemu, či pomôcť inej pacientke, ktorá sa predávkovala. (TV Markíza)

Podobné tituly

C.S.I.: Kriminálka New York
Chicago Med
Doktori
9-1-1
Profesionáli
Krok za krokom
Susedia

O programe

slovensky slo
2018
USA Dráma

New Amsterdam čerpal inšpiráciu z Bellevue, najstaršej verejnej nemocnice v Amerike. Hlavným hrdinom je nadaný a očarujúci doktor Max Goodwin, ktorý bol čerstvo zvolený do čela nemocnice. Goodwin je rozhodnutý odstrániť všetku byrokraciu a pokúsiť sa poskytovať špičkovú zdravotnú starostlivosť pre všetkých. Ale ako to môže dosiahnuť práve on? Doktori a ostatný personál už toto všetko počuli mnohokrát. Goodwin však neberie "nie" ako odpoveď, pokúsi sa rozhýbať stojaté vody a vdýchnuť nemocnici nový život. Ide totiž o jediné miesto na svete, ktoré je schopné liečiť pacientov s Ebolou, väzňov z jednej z najhorších väzníc na svete, aj prezidenta USA pod jednou strechou. Chce nemocnicu vrátiť na výslnie a zaistiť jej stále miesto na mape.


(TV Markíza)

Tvorcovia

Jonas Pate

Hrajú

Ryan Eggold, Ron Rifkin, Jocko Sims, Anupam Kher, Janet Montgomery, Tyler Labine, Laila Robins, Zabryna Guevara, Freema Agyeman, Lisa O'Hare, Ruibo Qian, Raquel Dominguez, Alejandro Hernandez