Dunaj, k vašim službám

Dunaj, k vašim službám

S02E19 - Episode 19

26.5. 10:45
Markíza
75 minutes

Leopold produktívne využíva svoj hnev a odhaľuje niečo, čo nečakal. Peter dostáva ponuku, ktorá môže pomôcť Kláre. Zároveň však hľadá cestu, ako to spraviť inak. Dostáva sa do konfliktu s Holubcom, ktorý sa rozhodne vytiahnuť ťažké zbrane. Kristína naberá odvahu a vďaka Malvíne si začína vyjasňovať svoje priority. Dávid sa na úteku dostáva do problémov. Na pomoc mu prichádza Vilma. Evu čaká jej veľká premiéra v divadle. Táto veľká chvíľa má však trpkú príchuť. Edita sa odhodlá Rudolfovi odhaliť ťaživé tajomstvo z minulosti. Jeho reakcia ju však zaskočí.

More information

Episodes

Season 2
S02E20

Episode 20

4.6. 19:05, Doma, 85 minutes

Episode 20

II. 20 Klára o chlp uniká hrozivej Ilone. Jej záchranca pre ňu však ostáva enigmou. Peter sa chystá na veľký deň. Prípravami žije aj celý dom Kučerovcov, aj keď každý z nich má myšlienky pri inom probléme. Dávid sa po zmarenom pláne snaží nájsť Evu, ktorá zmizla bez stopy. Na Holubca sa rúcajú jeho zlé životné rozhodnutia. Neodíde však bez bitky. Alenine veľké plány sa zo dňa na deň nečakane zmenia po tragickej udalosti. Odchod Steinerovcov sa komplikuje. Šarlota prekvapí Lea prosbou o druhú šancu. Ani jeden z nich netuší, ako úlohu zohral ich vzťah vo veľkých plánoch niekoho iného. Peter čelí prvým následkom svojho rozhodnutia. Neuľahčuje mu to ani návrat Kláry do Dunaja...

Similar shows

Úsměvy Petra Skoumala / 10.06.2023, 09:00
Auto moto svět / 10.06.2023, 09:25
Studio 6 víkend / 10.06.2023, 07:00
Víkendová Snídaně / 10.06.2023, 07:55
The InBESTigators (S2E17): The Case of the Fishy Fundraiser

About show

slovensky slo

Rok 1939. Dunaj - nový obchodný dom na Slovensku, otvára svoje brány a stáva sa symbolom modernej doby. Súčasne je vyhlásený Slovenský štát a krajina je uvrhnutá do neistoty a strachu z možnej vojny. Dunaj je však plný ľudí, ktorých sny a odvaha sú silnejšie než hrozby zvonku. Tri mladé predavačky na oddelení módy – Klára Zacharová (Kristína Svarinská), Eva Dušeková (Petra Dubayová) a Alena Valentová (Lesana Krausková) tu prežívajú prvé lásky, formujú nové priateľstvá a neoblomne hľadajú cestu k svojmu šťastiu. Odvážna Klára sa pokúša začať nový život s falošnou identitou, ale temná minulosť ju neustále dobieha a stojí v ceste jej novej láske. Temperamentná Eva túži po kariére slávnej speváčky, ale cestu k úspechu jej komplikujú city. Plaché dievča z malého mesta Alena dostáva príležitosť predviesť svoj výnimočný cit pre módu, ale zamotáva sa do intríg v obchodnom dome. Ich tri príbehy sa prepletajú naprieč všetkými poschodiami obchodného domu, od brigádnikov, ktorí na skok prejdú bránami Dunaja, až po riaditeľstvo na najvyššom poschodí. Zdanlivo odlišní ľudia tu pod jednou strechou hľadajú cestu k šťastiu v jeho rozmanitých podobách a čelia nástrahám ťažkých čias, ktoré so sebou nesú neľahké rozhodnutia a nečakané životné zmeny. Dunaju vládne rodina Kučerovcov, ktorú tvoria priamočiary a zásadový otec rodu Rudolf (Emil Horváth), jeho manželka a pokojná sila rodiny Edita (Zdena Studenková), dcéra a dvaja synovia. Mužskými pokračovateľmi rodu sú Leopold (Tomáš Maštalír), pripútaný po páde z koňa na invalidný vozík, a najmladší Peter (Marek Rozkoš), charizmatický cestovateľ a magnet na ženy. Do čela riadenia rodinného klanu sa však derie predovšetkým ich sestra Irena (Barbora Andrešičová), bystrá, ostrovtipná a ambiciózna žena, ktorá žije v ochladnutom vzťahu so svojím manželom Imrichom (Ivan Šándor).


(TV Markíza)