Midsomer Murders

Midsomer Murders

S09E02 - Dead Letters

19.3. 08:55
WAU
150 minutes
2006
Velká Británie Crime / Drama / Mysterious

V Midsomeru právě probíhají oslavy Oak Apple Week, když je místní svobodná matka Marion Sladeová nalezena utopená ve vesnické říčce. Vypadá to na sebevraždu, protože se nešťastná matka stále nemohla smířit se smrtí své dcery Belly, která zemřela před osmi lety. Při vyšetřování tohoto případu se Barnaby setkává se dvěma vesničany, kteří mu vizuálně připomínají dvě oběti vraždy, jež se v dávné minulosti stala v sousední vesnici. Následně je objeveno další tělo a zdá se, že vesnická slavnost namíchala koktejl cizoložství, opovrhování, neopětované lásky a pomsty. Vypadá to, že všechny vraždy mají souvislost s Bellou Sladeovou…(TV Prima)

More information
S09E03

Vixen's Run

26.3. 15:15, WAU, 130 minutes

Vixen's Run

Smrt Freddyho Butlera, hlavy významné aristokratické rodiny, odstartuje krizi rodinných i obchodních vztahů. Když ale následuje další úmrtí, inspektoru Barnabymu je jasné, že tu řádí úkladný vrah...(TV Prima)

Available in 6 days
S09E05

Four Funerals and a Wedding

8.4. 15:55, WAU, 125 minutes

Four Funerals and a Wedding

Na pohrebe starousadlíčky sa zíde takmer celé mestečko. Keď príde k vražde jej priateľky, na povrch vyplávajú hriechy minulosti i súčasnosti. A závisí len od šéfinšpektora Barnabyho a jeho asistenta, seržanta Bena Jonesa, aby rozťali gordický uzol, pretože ďalšia vražda na seba nedá dlho čakať...V mestečku Broughton sa koná pohreb Vivienne Marwoodovej, ktorá bola už dlhý čas ťažko chorá – a potom náhle zomrela na zápal pľúc. Pohrebu sa zúčastní jej manžel Henry so synom Rolandom, ale aj ďalší obyvatelia – doktor O´Dowd, Lorna Hastingsová, Peggy Aynscombeová s dcérou Fionou, reverend Anthony Gant a diakonka Cathy Hewlettová. Prišla aj Mildred Danversová, ktorá v Broughtone kedysi žila. V mestečku sa práve chystá každoročný jarmok a s ním aj Naberačková jazda, predstavenie, ktorého korene siahajú do dávnej minulosti a jej pravidlá proti sebe stavajú mužov a ženy. Uprostred príprav však v hotelovej izbe nájdu mŕtvu Mildred Danversovú. Smrť, ktorá spočiatku vyzerá ako prirodzená, sa čoskoro ukáže vraždou – starú ženu niekto otrávil.Šéfinšpektor Tom Barnaby a Ben Jones sa pokúšajú preniknúť do zložitých vzťahov medzi obyvateľmi mestečka. Len o krátky čas, čo reverenda Anthonyho vyberú ako jazdca pre tradičnú slávnosť, ho zastrelí neznámy strelec. A začína sa vyšetrovať. Z vraždy Danversovej spočiatku podozrievali práve Anthonyho, zdá sa totiž, že žena vedela niečo veľmi nepríjemné z jeho minulosti. Potom však policajti odhalia, že Anthony bol homosexuál a mal kedysi aféru s nejakým mladíkom, a tento fakt poznalo viacero ľudí, rovnako ako to, že bol nevlastným bratom Henryho Marwooda. Lorna Hastingsová sa dokonca reverenda pokúsila vydierať, kým jej priateľka Peggy Aynscombeová je – ako sa neskôr ukáže – pre zmenu Henryho milenkou. Náhla smrť Henryho manželky vyvolá otázky – čo, ak sa jej chcel zbaviť, aby mohol žiťt s Peggy? Henry Marwood však Barnabymu vysvetlí, že ťažko chorá žena, ktorej choroba rýchlo postupovala, si vzala život sama. K rozhodujúcemu obratu vo vyšetrovaní dôjde vo chvíli, keď Ben Jones začne odoberať obyvateľom mestečka biologický materiál na stanovenie DNA...(TV JOJ)

S09E06

Country Matters

2.4. 09:15, WAU, 150 minutes

Country Matters

Šéfinšpektor Barnaby vyšetruje vraždu muža z dediny Elverton, kde vládnu nanajvýš napäté vzťahy – jedna skupina je za postavenie supermarketu, ďalší sú jeho odporcami. Obeť mnohí dedinčania poznali, ale najmenej pod štyrmi rôznymi menami. Barnaby si nie je istý, či muža zavraždili preto, že pracoval pre stavebnú spoločnosť, alebo pre jeho vzťahy s viacerými ženami...Dedina Elverton-cum-Latterly žije projektom nového supermarketu na mieste opusteného starého mlynu, ktorý si niektorí želajú, ale iní kategoricky odmietajú. Joyce Barnabyová predstaví manželovi, šéfinšpektorovi Tomovi Barnebymu príťažlivú Rose Southerlyovú, ktorá organizuje u seba doma kurzy varenia. Rose a ďalší obyvatelia dediny sa večer zídu na schôdzi o supermarkete, ktorá sa zvrhne v bitku. Majiteľ hostinca Danny Piggott, zástanca supermarketu, sa pobije s mužom, ktorý je z tábora odporcov. Na druhý deň nájdu Dora a Otis, dcéra Rose a syn Dannyho, ktorý je do pôvabnej vdovy Southerlyovej zamilovaný, v starej píle mŕtvolu neznámeho staršieho muža. Videli ho už ráno, ako na lúke čosi zbiera a ukladá si do plechovky. Zavraždili ho niekoľkými ranami nožom do hrude. V jeho veciach sa nájdu doklady na meno Frank Hopkirk, hoci vystupoval aj pod inými menami. Ako sa neskôr ukáže, spolupracoval ako ekologický konzultant s firmou Goodfare, ktorá má nový supermarket postaviť. Dochádzal aj na kurzy varenia k Rose, kým jeho manželka ho doma vídala iba zriedkavo. Policajtom však prezradí, že jej manžel mal okrem svojej práce aj početné mimomanželské styky s miestnymi dámami.O niečo neskôr nájdu nôž, ktorým Franka ubodali a ukáže sa, že je to nôž Rose Southerlyovej, sú na ňom napokon aj jej odtlačky. Rose má v dedine veľa obdivovateľov a muži sú do nej doslova zbláznení. Okrem majiteľa hostinca Piggotta je to tiež Orlando Lamington, ktorý spolu s manželkou Ginnou vlastní žrebčinec a organizuje kurzy jazdenia. Ďalší manželský pár, Celia a Jeremy Patchettovci, majú zase klub, kde sa záujemcovia môžu zoznámiť s umením lovu a rybolovu. Prevažne mužskí klienti tu však nachádzajú ešte niečo iné – Ginna vystupuje ako domina pre mužov, ktorí si potrpia na jazdecký bičík, kým Celia čaká na lovcov v lese a hrá úlohu „osamelej panny", potrebujúcej mužskú ochrannú ruku. Keď Barnaby so seržantom Jonesom objavia u Rose skrytú kameru, a ona musí s pravdou von – v ťažkej finančnej situácii po smrti manžela si dala od bohatých zákazníkov platiť za celkom iné služby. Dohodila ich aj Lamingtonovcom a Patchettovcom a obchody len tak kvitli. Jedným zo zákazníkov bol aj zavraždený Frank Hopkirk. Ktorá z týchto skutočností však bola taká závažná, že sa stala príčinou vraždy? Pitva odhalí zaujímavý fakt...(TV JOJ)

S09E07

Death in Chorus

1.4. 08:55, WAU, 145 minutes

Death in Chorus

Poklidná atmosféra chrámového sboru je nenávratně pryč. Vražda jednoho z jeho členů přitom není jediným zločinem, který bude muset inspektor Barnaby vyřešit.V Midsomeru působí místní amatérský pěvecký sbor, jehož členy jsou i Joyce Barnabyová a dr. Bullard. Jeden z dalších členů sboru, hlavní tenor Connor Simpson, je jednoho dne nalezen ve svém domku mrtev a v kuchyni se najde prasečí srdce. Dirigent midsomerského sboru, Laurence Baker, má vleklé spory se svým rivalem z konkurenčního sboru a zdá se, že soupeření mezi nimi bere až příliš vážně. Mohl to být ale důvod k vraždě? Tělo objevil další člen sboru, Simon Latimer. Šéfinspektor Barnaby a seržant Jones jsou přivoláni na místo vraždy, kde, jak se zdá, je spousta stop. Zjistí, že v domku musela být během noci ještě druhá osoba, se kterou Connor popíjel brandy. Také přijdou na to, že Connor míval pravidelné dámské návštěvy. Simon jim dá mobil, který našel v Connorově kapse, a řekne jim, že slyšel ženský hlas. Barnaby prověří volání z mobilu, ale stále nemůže odhalit identitu záhadné ženy, která na mobil volala… Příští den dostanou členové sboru vzkaz: „Jsi na řadě.“ Svolají tedy schůzku, na které mají rozhodnout, zda se budou účastnit soutěže sborů. Jedna členka ale nepřišla – Carolyn…(TV Prima)

Available in 5 days
S09E08

Last Year's Model

8.4. 08:55, WAU, 145 minutes

Last Year's Model

Inspektor Barnaby řeší případ Annie, která je obviněna z vraždy manželky svého domnělého milence. Ale bylo tomu doopravdy tak?V Caustonu se koná soudní přelíčení s Annie Woodrowovou, kterou šéfinspektor Barnaby před deseti měsíci zatkl pro podezření z vraždy její dávné kamarádky Frances Trevelyanové. Annie ji údajně brutálně ubila proto, že se bezhlavě zamilovala do jejího manžela… Když Barnaby s konstáblem Jonesem přicházejí k soudní budově, setkají se s vdovcem Johnem Trevelyanem, kterého doprovázejí jeho dvě dcery – starší Sophie a mladší Ed. Ta řekne něco, co uvízne inspektorovi v hlavě: je skálopevně přesvědčená, že Annie její maminku nezabila… K soudu se dostaví korunní svědkyně, stará dáma Beverlyová, která v osudný večer viděla Annie, jak bez kabátu a bez rukavic, přestože byla velká zima, míří k domu Trevelyanových. Hlavním motivem vraždy stále zůstává láska – podle mínění obžaloby – neopětovaná, kterou prý obviněná pociťovala k Trevelyanovi. Ostatně i po vraždě ho často navštěvovala a pomáhala mu překonat smutek ze smrti jeho manželky. O tom vzrušeně před soudem hovoří i starší Trevelyanova dcera Sophie, která je na rozdíl od své mladší sestry přesvědčená, že Annie její matku zabila… V polední přestávce mezi líčením se šéfinspektor Barnaby v místní hospodě setká s povědomou ženou. Jones, který se dopoledního líčení zúčastnil, se svému šéfovi svěří se svým postřehem, že tato žena často komunikovala očima s obžalovanou. Barnaby zjistí, že se jedná o jeho dávnou známou, soudní psychiatričku Prudence Plunkettovou. Ani Prudence absolutně nevěří tomu, že Annie skutečně svou nejlepší přítelkyni zavraždila, a Barnaby začíná mít vážné pochybnosti, zda před soudem opravdu stojí vražedkyně…(TV Prima)

Similar shows

Grantchester
Inspector Lewis
Colombo
Maigret
NCIS: LA
Miss Fisher's Murder Mysteries
Commissaire Montalbano

About show

slovensky slo
2006
Velká Británie Crime / Drama / Mysterious

The peacefulness of the Midsomer community is shattered by violent crimes, suspects are placed under suspicion, and it is up to a veteran DCI and his young sergeant to calmly and diligently eliminate the innocent and ruthlessly pursue the guilty.

Creators

Renny Rye

Cast

Caroline Goodall, Sophie Thompson, Elizabeth Spriggs, Simon Callow, David Bamber, John Nettles, Jason Hughes, Tom Georgeson, Louise Breckon-Richards, Tom Bennett, Barry Jackson, Paul Ireland, Jane Wymark